CHP’lilere KESKİN talimat

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, sert konuştu; “Hiçbir örgüt başkan ve yöneticisi yerel seçimlerde aday olmak için istifa...

BÜYÜT

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, sert konuştu; “Hiçbir örgüt başkan ve yöneticisi yerel seçimlerde aday olmak için istifa etmeyi düşünmemeli. Yerel seçim için çalışmalı, örgütünü hazırlamalı”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, geçtiğimiz günlerde İzmir ziyareti sırasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Keskin yaptığı açıklamada, CHP’nin il ve ilçe başkanları ile yöneticilerinin yerel seçimlerde adaylık için istifa etmelerine sıcak bakmadıklarını belirtti. Keskin, “Parti başkan ve yöneticilerimiz yerlerini korumalı. Partimizin başarısı için çalışmalılar. İstifa ederek, örgüt yapılarının bozulmasına karşıyım” diye konuştu.

İSTİFAYI ETMEYİ DÜŞÜNMEYİN
Keskin, siyasetin özveri ve sorumluluk isteyen bir iş olduğunu belirterek, “Hiçbir parti başkan ve yöneticisi yerel seçimlerde aday olmak için istifa etmeyi düşünmemelidir. Türkiye’nin önemli sorunları olduğu bu dönemde parti başkan ve yöneticileri istifa yerine örgütlerin yapısını bozmadan yerel seçimler için çalışmalı” dedi.

MYK’DA KARARA BAĞLANACAK
Keskin, parti başkan ve yöneticilerinin istifa etmemeleri konusunun partinin en üst organı olan Merkez Yürütme Kurulu’nda da görüşüleceğine söyledi ve ekledi: “Merkez Yürütme Kurulu’nda da bu yönde bir karar alarak, örgütlerimizin dinamik kalmasını ve yerel seçimler öncesinde sorunlar çıkmasının önüne geçeceğiz. Herkes görevini bilecek.”

“BENİM TAVSİYEM…”
Keskin sözlerine şu ifadelerle devam etti; “Siyaset, sorumluluk isteyen bir görev. Türkiye'nin bu kadar sıcak sorunla uğraştığı bir dönemde CHP'nin il ve ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin partimizin başarısı için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirecek bir duyarlılık ve özen içinde olması gerekiyor. Benim tavsiyem, olanaklar ölçüsünde deneyimli ve birikimli olan il ve ilçe başkanlarımızın, örgütlerimizin bu seçimlerde yerlerini koruyarak partimizin başarısına destek vermeleri yönünde.

03 Kasım 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR