Çanakkale Şehitleri, Kınalı Asker’de anıldı

        İzmit Belediye Başkanı Başkan Doğan Çanakkale Şehitleri için düzenlenen törende “Bugün burada Çanakkale’ye gitmeden, Çanakkale ruhunu hissediy...

BÜYÜT

 

 

 

 

İzmit Belediye Başkanı Başkan Doğan Çanakkale Şehitleri için düzenlenen törende “Bugün burada Çanakkale’ye gitmeden, Çanakkale ruhunu hissediyoruz. Beni gururlandırıp onurlandıran hizmetimiz Kınalı Asker Parkı’dır. Burada çok farklı duygular, güçlü bir inanç var. Bir milletin bayrağını indirmek, ezanını susturmak için tüm dünyanın saldırısına uğrayan halkın mücadelesi var. Burada Mustafa Kemal’in Seyit Onbaşı’nın, cephede savaşan askerin, 800’e yakın İzmitli şehidimizin, ecdadımızın ruhu var”  dedi.

 

“KEŞKE YILLAR ÖNCE YAPILSAYDI”

“Bugün burada özgürlük mücadelesinin ruhunu yaşıyor ve yavrularımıza yaşatıyoruz. Yahya Kaptan Anıtı, Servetiye Cephesi, Batı Trakya ve Balkanlar Milli Kimlik ve Mücadele Anıtı, Kıbrıs Şehitleri Anıtı, Sarıkamış Şehitleri Anıtı keşke daha önce yapılsa idi. Ama bizler bu eksiği kapatmak için çalıştık ve güzel eserler ortaya koyduk. Ancak bununla yetinmemiz mümkün değil” diyerek İzmit’in tarihi değerlerini daha fazla ortaya çıkaracağını ifade etti.

 

“MÜZELER ŞEHRİ OLACAK”

Yeni dönemde Milli Tarih Müzesi, Spor Müzesi, Panorama Müzesi gibi hizmetlerin sunulacağını vurgulayan Doğan “Alt yapı çalışmalarını tamamladık. Şehrimiz müzeler, anıtlar şehri olacak ve tarih turizm merkezleri arasında hak ettiği yeri alacak” dedi.

18 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR