Ayyıldız’dan çağrı: Köy sofrasındaki pizza

AKP’nin Doğrucu Davut’u olarak gösterilen Gökhan Ayyıldız, cesur yürek olarak paylaşımları herkesin dikkatini çekiyor. Ayyıldız, paylaşımda AKP içeri...

BÜYÜT

AKP’nin Doğrucu Davut’u olarak gösterilen Gökhan Ayyıldız, cesur yürek olarak paylaşımları herkesin dikkatini çekiyor. Ayyıldız, paylaşımda AKP içerisinde yer alan israflara dikkat çekti. İşte Ayyıldız’ın kaleme aldığı yazısı;

 

“Hani israftan bahsediyorsunuz ya şimdi size soruyorum iki tane danışman bir kaç tane fotoğrafçınız özel şoförünüz sekreterleriniz bilmem kaç milyarlık altınızda aracınız varken siz hangi israftan bahsediyorsunuz?

 

Size bir kardeş tavsiyesi seçim zamanlarında gariban sofralarında bağdaş kurup yemekler yiyip fotoğraf paylaşıyorsunuz ya hani. Girdiğiniz evlerin kapı ve pencerelerini kilitleyin çünkü o garibanlar Allah (c.c.) muhafaza kapıyı açıp baktıklarında dışarıdaki 300 milyarlık araçlarınızı gördüğünde ''Köy Sofrasındaki Pizza'' gibi duruyorsunuz.(!)

 

Bunun yanında vekiller ve Belediye Başkanları İl Başkanları hani seçim zamanlarına yakın bir zamanda otobüslerde resim çekilip halk adamı izlenimi veriyorsunuz ya bırakın sizleri Belediye Başkan Yardımcılarınız Daire Başkanlarınız hatta Müdürleriniz bile bir güne bir gün halk otobüsüne binip işlerine gitmişler mi?

 

Ayrıca ODTÜ mezunu olan vekiller açık öğretimden üniversiteyi bitirmiş danışmanlarına şimdiye kadar arabalarının kapısının nasıl açıldığı ve çantalarının nasıl taşındığı dışında farklı bir şey danıştılar mı ? Bence danışman isminin görev tanımı değiştirin başka bir isim koyun mesela yardımcı eleman gibi..

 

Başta Sayın Nevzat Doğan olmak üzere tüm belediye başkanlarına... Sayın Başkanım hani tüm Kocaeli'ye bisiklet kullanmayı sevdireceğim dediniz gelin başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelere çağrı yapın belediye başkanlarından, daire başkanlarına hatta müdürlere kadar özel şoförlü makam araçlarını altlarından alın bundan sonra bisikletle işe gidip gelsinler. Malum hem “Avrupa Projesi” bizim belediye başkanlarımızda Avrupa ayarında ya neden olsa (!)

 

BELEDİYELERE İŞÇİ ALIMLARINDA...

Sisteme hepimiz mahkum edildik. Tüm Türkiye'de ki belediyeler için söylüyorum hangi partinin belediyesi olursa olsun. Kardeşim devlet veyahutta belediyeler sınav açsın ve o sınava girmeye şartları uygun olan insanlar sınav girsin ve sınav sonuçları noter huzurunda açıklansın sonrasında hak edenler işe girsin. Yani devlet kurumlarına girmek için Ahmet'in Mehmet'in adamı olmak zorunda olmayalım. Hatta KPSS sonuçları bile şeffaf bu şekilde açıklansın.

 

Şu anda tüm Türkiye'de hala sokaklarda gezen milletvekillerine...

Hani seçim bitti hala halkın içindesiniz ya aslında derdiniz halk değil. Derdiniz ne biliyonuz mu? Olur da erken seçim olursa vekillik listeleri değişeceği için iyi bir performans gösterip tekrardan listede olmak için gezdiğinizi düşünüyorum. Pekala bu düşüncem ne zaman değişir. Sular durulur taşlar yerine oturur ama koalisyon ama tekrar seçimde tek başına iktidar çıkar ve sonra kendi illerinize aynı şimdiki gibi defalarca gelirsiniz işte o zaman milletin vekili olduğunuza inanırım... “ sözlerine yer verdi.

18 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR