Taşdemir: Hizmet eden delegeliği alır

MHP’de gelecek aydan itibaren kongre dönemi başlıyor. İlçelerle birlikte start verileceği açıklanan süreçte daha önce il kongreleri daha sonra ise büy...

MHP’de gelecek aydan itibaren kongre dönemi başlıyor. İlçelerle birlikte start verileceği açıklanan süreçte daha önce il kongreleri daha sonra ise büyük kurultay toplanacak ve yeni genel başkan seçilecek. Yaşanan bu süreç ilçe başkanlarının da gündeminde. Yeniden aday olmayı düşünen ilçe başkanları konu hakkında net değerlendirmelerde bulunuyorlar.

 

DELEGELER BELİRLENİYOR

MHP Gebze İlçe Başkanı olan Ferit Taşdemir de kongre süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Seçim döneminin ekim ayından itibaren başlayacağını yineleyen Başkan Taşdemir, “Kongre süreci genel merkezin almış olduğu karar. Parti içindeki muhaliflerin teşebbüsleri sonuç çıktı. Ekim ayı itibariyle ilçe kongreleri başlayacak. 2017 Mart ayı itibariyle de il kongreleri başlayacak. Sonrasında da 18 Mart 2018 yılında da büyük kurultay yapılacak. Önümüzdeki günlerde de delegeler için çalışmalar başlayacak” dedi.

 

DELEGE OLAMAYACAKLAR

Muhaliflerin geride kalan süreçteki davranışlarının bu dönemde ciddi şekilde ele alınacağını da dile getiren Taşdemir, “Genel başkanımıza yönelik hakarete varan ifadeler kullanan kişiler hakkında gereken yapılacak. Bu kişiler hiçbir şekilde delege olamayacaklar. 1 Kasım sonrasında MHP’nin 9 aya yakın iç çekişmelerle uğraşmasına sebep olanlar, Bu girişimlerini 15 Temmuz’a kadar devam ettiren, sosyal medyada genel başkan ve teşkilatlara hakaret edenler disipline verilecek” diye konuştu.

 

“HİZMETLERİNE BAKILACAK”

Ayrıca MHP’de kaos varmış gibi faaliyet gösterenleri de uyaracaklarını, ancak bu kişilerin de delege gösterilmeyeceğini ifade eden Taşdemir, “Yaşanan süreçte her şeyi değerlendireceğiz. Delegeleri hazırlarken 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Gebze’de verilen görevleri yerine getiren, saha çalışmasına katılan arkadaşların hepsini ilçe ve il delegesi olarak değerlendireceğiz” diye konuştu.

 

“KARARIMI VERMEDİM”

Genel merkez ve genel başkan Bahçeli’nin tecrübeli isimlerle yola devam edilmesi ile ilgili bir tasarrufunun olduğunu da dile getiren Taşdemir, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Gebze teşkilatı olarak genel başkanımızın yanında yer aldık. Zor bir dönemi güçlüklerle atlattık. Yeniden aday olup olmayacağımız konusundaki kararı yapılacak olan istişarelerimizin ardından vereceğiz.”

 

“HESAPLARINI GÖRSÜNLER”

Taşdemir, sözlerini şöyle tamamladı: “Klavye kabadayılığı yapanlara sesleniyorum; Gebze geniş bir yer, çıkıp hesaplarını görsünler. MHP’nin mevcut durumundan memnun değillerse kongreler başlıyor. Daha iyisini yapma adına iddiaları varsa kongrelerde enerji harcayabilirler. Klavye kabadayıları hakkında gerekli disiplin işlemi yapılacak. Sürekli eleştiride bulunup bir işe karışmayanlar yaptıklarının bunun hesabını verecekler.”

17 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR