Civelek: “Akar yeni milletvekili olduğu için tanınmak istiyor”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar için, “ Kendisi yeni milletvekili oldu. Anlaşılan bu tür açıklamalar yaparak tanın...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar için, “ Kendisi yeni milletvekili oldu. Anlaşılan bu tür açıklamalar yaparak tanınmak istiyor” değerlendirmesine bulundu
 
AKP il yönetim kurulu toplantısı önceki akşam parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde basın toplantısı yapar AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, gündemdeki konularla ilgili bilgi verdi. Civelek, “Başbakanımızın çalışmalarını herkes yakından izlemektedir. Başbakanımız başka bir ülkede büyük bir coşkuyla karşılanmıştır. Ülkemizin adını her yerde duyurmaktadır. Başbakanımıza vereceğimiz en büyük destek ise kongre süreçlerini en rahat bir şekilde bitirmektir.
 
GEBZE’DE TEK LİSTE
Bu manada Gençlik Kolları kongreleri bitme noktasına gelmiştir. Gebze’de bir mutabakat sağlandı. Samet Coşkun başkanlığında tek liste ile kongre yapılacak. Şimdi kadın kolları kongrelerimiz başlayacak. Bu hafta sonu 17 Eylül Cumartesi Derince, 18 Eylül Kartepe, 19 Eylül Darıca İlçe Kadın Kolları kongreleri yapılacak. Gençlik ve kadın kollarında kamuda çalışanlar başkan adayı olamıyor. Kadın kollarına aday olamayanların da fikirleri alınacak” dedi. 
 
OYLARIMIZ ARTTI
Başkan Civelek “15 Ekim tarihi itibariyle kadın kolları kongreleri bitirilmiş olacak. Ardından ilçe ana kademe kongreleri yapılacak. Başbakanımızla siyaset yapmak isteyen olabilir. Bu gayet doğaldır. Bu bizim zenginliğimizdir. Kongre sürecimiz sağlıklı bir şekilde gidiyor. Üye listeleri askından indirilmiştir. Delege listeleri hazırlanırken bir kriter geleceğini biliyoruz. Daha önceden partimiz de emeği olanlar delege olarak yazılacaktır. Seçim beyannamemizde yer alan projelerimizin takipçisiyiz. İzmit – Körfez Geçiş Köprüsü yapıldı. 60 dakikalık geçiş 6 dk. düşecektir. Bu yapılan projeler kamuoyuna anlatılacaktır. Yaptıklarımızı anlatamamak gibi bir sıkıntımız var. SONAR tarafından yapılan son ankette oylarımız 3 puan artmıştır. Yüzde 52.82 çıktık. CHP oy kaybediyor” açıklamasında bulundu.
 
AKAR’A CEVAP
CHP Milletvekili Haydar Akar’ın Cengiz Topel Havaalanında inekler otlayacak açıklamasının hatırlatılması üzerine Başkan Civelek, “Birkaç ay sonra bakarsınız burada inekler mi otluyor, başka bir şey mi oluyor herkes görecek.  Büyükşehir Belediyesi üzerine düşeni yapmıştır. Zamanında teslim etmiştir. Sadece burada Devlet Hava Meydanları tarafından yapılacak çalışma bekleniyor. Önümüzdeki günlerde THY Genel Müdürü Temel Kotil kentimizde gelecek. Kamuoyuna en doğdu bilgiyi verecektir. CHP Milletvekili Haydar Akar birçok şeyi eleştirdi. Daha önce ifade ettiğim gibi basın yoluyla eleştirilere girmeyeceğim. Haydar Bey, yeni bir milletvekili olduğu için tanınmak istiyor. Belki böyle tanınmak istiyordur. Yeni milletvekiline yapacağı çalışmalarda başarılar diliyoruz. Tabii yaparsa” dedi.  
 
POSCO DEĞERLENDİRMESİ
POSCO konusunda açıklamada bulunan Civelek “POSCO’nun dosyalarını inceledim. POSCO’ya gidilip görüldü. Hem o köşe yazarlarının yazdıklarına, hem de mecliste yaptıkları konuşmalara inanıyorum. Oraya Kocaelili olarak bakmışlardır. Kocaelili olarak düşünmüşlerdir. Hepsi şehrimizin kıymetli isimlerdir. POSCO’nun yatırım için geldiğini herkes biliyor. Buradaki gösteriler ve muhtarların istifalarının çok da POSCO ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Daha önce direnişler olmuştur. Sırf zarar verdiği düşünülseydi kimse buna izin vermezdi. Oraya yatırım gelecektir. Arazi uygundur” açıklamasında bulundu.

15 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR