KOMEK ile gurur duyuyoruz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’nın ilçe sergileri İzmit’te bulunan dokuz kurs merkezinin sergisiyle devam etti. Sergi a...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’nın ilçe sergileri İzmit’te bulunan dokuz kurs merkezinin sergisiyle devam etti. Sergi açılışına katılan İbrahim Karaosmanoğlu, yedi yıl içinde kursiyer sayısını 200 binin üzerine taşıyan KO-MEK ile gurur duyduklarını söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’nın ilçe sergileri İzmit’teki dokuz kurs merkezinin sergisiyle devam etti. Sergi açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, kursiyerler, KO-MEK yönetici ve usta öğreticileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

7. YILDA 200 BİN KURSİYER
Açılışta bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yedinci yılında kursiyer sayısını 200 binin üzerine çıkaran KOMEK ile gurur duyduklarını kaydetti. KOMEK’in vatandaşlardan gördüğü ilgiyle her geçen gün büyümeye devam ettiğine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, “Halk üniversitesi olan kurslar, vasıflı bireyler yetiştirerek eğitime önemli bir hizmet sunuyor. Burada birbirinden değerli eserler hayata geçiyor. İlçe sergilerinde emeği geçen kursiyer ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasının ardından KO-MEK okuma–yazma kursiyerleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na yazdıkları mektupların içinde bulunduğu bir kutu hediye etti.

SERGİYİ AÇTI
Ardından Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve kursiyerlerle birlikte kurdeleyi keserek sergi açılışını gerçekleştirdi. Sergide yer alan eserleri tek tek inceleyen Başkan Karaosmanoğlu, eser sahibi kursiyerleri kutladı. KO-MEK’te eğitim alan engelli bir kursiyerle yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, kursiyerin eserleri hakkında bilgi aldı.

KO-MEK İKİNCİ SERGİSİNDE ŞOV YAPTI
KO-MEK’in İzmit ilçesinde bulunan dokuz kurs merkezinde eğitim gören kursiyerlerin çalışmalarından oluşan sergi ziyaretçileri büyüledi. Sergide, kuaförlük kursunun ilginç ve yaratıcı saç tasarımları, atık poşetlerden yapılan elbiseler ve aşçılık kursunun yaptığı yemekler serginin ilgi çeken ürünleri arasında yer aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın gitar ve ney kursiyerleri de sergi açılışında mini bir konser verdi.

13 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR