Çakır, Kandıra’da çiftçilerle buluştu

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Sami Çakır, Kandıra’nın köylerinde çiftçilerle buluştu. Çakır, çiftçilere iktidarları döneminde tarıma yapılan destekl...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Sami Çakır, Kandıra’nın köylerinde çiftçilerle buluştu. Çakır, çiftçilere iktidarları döneminde tarıma yapılan desteklerle ilgili bilgiler verirken bir yandan da yaklaşan genel seçimler öncesi yeni anayasa için AKP’ye destek olmalarını ve oy vermelerini istedi.

 

TARIMA 72 MİLYAR DESTEK

Çakır’a Kandıra programında, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, Kandıra Belediye Başkan Yardımcısı Murat Batmaz, AKP İl ve İlçe yöneticileri ile meclis üyeleri eşlik etti. Ayrıca hayvancılığa verilen desteğin 33 kat arttığını belirten Çakır, “AK Parti döneminde çiftçilere her alanda destek verildi. 2003-2013 döneminde toplam 72 milyar TL nakit tarımsal destek verildi. OECD ülkeleri içinde tarıma sağlanan desteğin GSYH’deki oranı yüzde 2,1 oranı ile en fazla olan ülke Türkiye’dir” dedi.

 

KÖYLERE ZİYARET

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Sami Çakır, Çalca ve Selametli Köyü sakinleriyle sohbet ettiler. Köylülerimizin memnuniyetini ve isteklerini dinleyen Çakır; “Hedefimizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için tarım ve gıda alanında daha iyi ve nitelikli projeler üretmektedir. Böylesine projeler sayesinde yeni nesil teknolojileri çiftçilerimizle buluşturup hem üretimi artırıp hem de köylerden kentlere olan göçleri azaltacağız” diye konuştu.

 

YENİ ANAYASA ŞART

Çakmaklar ve Deli Hasanlar Köyü sakinleriyle de bir araya gelen Çakır, yapılan çalışmaları değerlendirerek, “AKP olarak iktidara geldiğimizden bu yana tabana indik, kapı kapı dolaşarak insanları dinledik. Başarılı projeler hayal ettik ve gerçekleştirdik. Tabana inerek ülkemizin refahını, halkımızın mutluluğunu artırdık. Bu mutluluğumuzu devamı için yeni Türkiye yolunda yeni anayasanın belirlenmesi için desteğinizi bekliyoruz” dedi.

20 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR