Kurtaş emeklilere ümit verdi

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ömer Kurtaş Tüm Emekli-Sen yöneticilerini ziyaret etti. Ziyarette Kurtaş emeklilere intibak yasasını anlattı.Osman Nuri...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ömer Kurtaş Tüm Emekli-Sen yöneticilerini ziyaret etti. Ziyarette Kurtaş emeklilere intibak yasasını anlattı.

Osman Nuri Şenol’un sendika başkanlığı bırakmamasına karşın kongre yapan Emekli-Sen Kocaeli Şubesi başkan olarak İsmet Tunaboylu’yu seçmişti. Eski büronun Osman Nuri Şenol ve taraftarlarınca boşaltılmaması sebebiyle emekliler Zümrüt Sevinç’in psikolojik ve danışmanlık bürosunu kullanıyor. Ömer Kurtaş’ta ziyareti Zümrüt Sevinç’in bürosuna gerçekleştirdi. Yapılan ziyarette Ömer Kurtaş Emekli-Sen yöneticilerine CHP’nin emekliler için ortaya attığı ‘intibak yasası’ projesini anlattı. Ömer Kurtaş, “Çalışanın 10 yıl boyunca sigorta pirimi bin TL üzerinden yapıldıysa, çalışanın işten ayrılmasından sonra 600 TL’den primi yatıyorsa son yatırılan prim dikkate alınıyordu. Biz bunu ortadan kaldıracağız. Emeklilerin maaşları yatırılan primlerin ortalamaları alınarak yeniden hesaplanacak” dedi.

TOPLU SÖZLEŞME İSTEDİ
Yapılan ziyarette sendika başkanı İsmet Tunaboylu sendikal olarak sıkıntılarının bulunduğunu dile getirerek, “Mesela sendikamızın toplu sözleşme hakkı yok. Biz bu sorunun bir an önce ortadan kalkmasını isteriz” dedi. Bunun üzerine Kurtaş, “Sizin istediğiniz bence de bir haktır. Ben sizin sorununuzu CHP genel merkeze iletirim, orada bir çalışma gerçekleşir” dedi. Yapılan ziyarette sonra sendika başkanı Tunaboylu emeklilerin CHP’nin emekli politikasından dolayı CHP’ye oy verebileceğini söyledi. Tunaboylu ayrıca 21-21 Mayıs’ta Ankara’da Genel Merkez kongrelerinin gerçekleşeceğini, kongreye yönetim olarak ve üst delege kurulu olarak katılım göstereceklerini, kendilerinin 19 Mayıs’ta Perşembe Pazarı alanından sabah saatlerinde hareket edeceğini söyledi.

11 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR