'Terör örgütleri iş birliği yaptı'

Türkiye olarak sadece terör örgütleriyle değil onlara da destek verenlerle de mücadelemiz devam etmektedir diyen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık “Ter...

Türkiye olarak sadece terör örgütleriyle değil onlara da destek verenlerle de mücadelemiz devam etmektedir diyen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık “Terörist cenazesine gidenler 29 masun insanı hayatına kast eden bu canilerin cenazelerine gidenler de adalet önünde hesabını vereceklerdir” açıklamasında bulundu.

 

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED) Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla “29’uncu Mezunlar Günü Birlik ve Beraberlik” iftarı gerçekleştirdi. Gerçekleşen organizasyon da İlim Yayma Cemiyeti ve İnsani Yardımlaşma Vakfı’da (İHH) yer aldı. Seka Park alanı içerisinde bulunan KİHMED’in dernek binası bahçesinde, açık alanda gerçekleşen iftar programına Bakan Işık’ın yanı sıra AKP Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammed Saraç, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhterem Aktaş, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Feyzi Utaş, İHH Kocaeli Temsilcisi Başkanı İsmail Yeşildal, İmam Hatip Lisesi eski Müdürü Mesut Barış, Eski İl Genel Meclis Üyesi Muhammed Karaosmanoğlu, Eren Camii İmamı Süleyman Peker, Hizmet İş Sendikası Marmara Bölge Başkanı Mustafa Taştekin ve çok sayıda davetli katıldı.

 

ice11-152.jpg

 

GENİŞ KATILIM

İftar programına yaklaşık 4 bin kişi katılım sağladı.  İftar öncesinde Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban Kuran-ı Kerim tilaveti okudu.  Ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan kürsüye gelerek “Her zaman derneklerimizin yanındayız, elimizden geldiğince destek verdik vermeye devam edeceğiz. Burada yaptığımız iftar gibi İslam coğrafyasında da iftar yapılmasını diliyorum” diye konuştu. İftar programının yapıldığı SEKA Park’ta ki alana Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve beraberinde ki Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yürüyerek geldi. Akabinde birlik ve beraberlik içerisinde açılan oruçların ardından ilk konuşmayı KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak yaptık. Yamak, katılıcılara teşekkürlerini sundu.

 

ice22-065.jpg

 

ŞEHİTLERE RAHMET DİLEDİ

İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Feyzi Utaş, birlik ve beraberliğin daim olmasını diledi. İHH Kocaeli İl Temsilcisi İsmail Yeşildal ise yeniden Ramazan’da birlikte olmayı temenni etti.  Ardından söz alan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, “En büyük zenginliğimiz olan bir ve beraberliğimizin çoğalmasını nasip ediyorum. Bu toprakları vatan eden, bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yaklaşan bayramımız tebrik ederek nice gönül sofralarında birlik ve beraberliğimizi diliyorum” ifadeleri kullandı.

 

BİR ARADA OLMAK BAHTİYARLIK

Kürsüye son olarak gelen İmam Hatip Lisesi mezunu olan Milli Savunma Bakanı Işık “Okul, asker, hacı ve yurt arkadaşlığı önemlidir. Bu açıdan bugün burada aynı sınıfı ve okulu paylaştığım arkadaşlarımla bir arada olmak benim için bahtiyarlık. Bizi yetiştirmede büyük emekler vermiş ama aramızda olmayan bütün hocalarıma ve arkadaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum. Dualarınızla iyi işler yapmaya devam ediyoruz. Aldığımız görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Yeni aldığımız Milli Savunma Bakanlığı’nı bu anlayışla yapmaya çalışıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve terörle mücadele de çok ciddi adımlar atıyoruz” dedi.  

 

TERÖR ÖRGÜTLERİ İŞBİRLİĞİ YAPTI

Türkiye terörle büyük mücadele ediyor diyen Bakan Işık “Mücadele ettiğimiz terör örgütleri maalesef insanlıktan nasibini almamış terör örgütleridir. PKK, DEAH, DHKP-C olsun diğer bütün terör örgütleri Türkiye’nin zayıflatılması noktasında işbirliği içerisindeler. Bu terör örgütlerinin başarılı olmaması için ciddi bir çaba gösteriliyor. 35 yıldır mücadele ettiğimiz PKK, bugün terör örgütü değil aynı zamanda organize bir suç örgütüdür. Aynı zamanda dünyanın en önemli uyuşturucu ticareti yapan örgütlerden bir tanesidir. Yapılan operasyonlar ile terör örgütünün belini kıracak noktaya gelmiştir. En önemli insan kaynağı bertaraf edilmiştir. Şimdi hayati damar kaynaklarından biri olan uyuşturucu ticaretine yönelik darbede vurulmuştur” açıklamasında bulundu.    

 

HESABINI VERECEKLERDİR

Mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir diyen Bakan Işık “Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenler başarılı olamayacaktır. Terör örgütlerinin Türkiye’ye yön vermesi mümkün olmayacaktır. Bu noktada milletin desteği çok önemlidir. Sadece terör örgütleriyle değil onlara da destek verenlerle de mücadelemiz devam etmektedir. Terörist cenazesine gidenler 29 masun insanı hayatına kast eden bu canilerin cenazelerine gidenler de adalet önünde hesabını vereceklerdir. Bu noktada hiçbir şekilde tolerans gösterilmeyecektir. Bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu noktada en büyük gücümüz milletimizdir” ifadelerini kullandı.

 

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Biz bu topraklarda bin yıl birlikte yaşadık, kıyamete kadar yamaya devam edeceğiz diyen Bakan Işık “Bizi biz yapan değerlere sonuna kadar sahip çıkacağız. Bizi millet yapan değerlere sonuna kadar sahip çıkacağız. Burada zerrece taviz verilmeyecektir. Türkiye’de zayıflamasını bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Milletimiz bu noktada olduğunu biliyorum. Bizim aldığımız eğitim bundan taviz verilmeyecek şeklindedir” dedi.

 

Serkan BORLAK   

04 Temmuz 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Özizmitli 41 - peki bakan bey teröristleri bu ülkede karşılayıp halay çeken hükümet yetkilileri ve en üsteki ve sizler de hesap verecekmisiniz şivan perez ve pkk lı terörist lerle açılım adı altında aynı karede olanlar sizler değilmisiniz sizde hükümet olarak hesap verecekmisiniz.

Yanıtla . 0Beğen 04 Temmuz 09:42
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR