SEDAŞ, EPDK onaylı AR-GE Projesinin lansmanını gerçekleştirdi

Kayıp enerjinin saatlik tahmininin daha tutarlı yapılmasını ve dengesizlik maliyetlerinin düşürülmesini sağlayacak SEDAŞ’ın yeni AR-GE projesi EPDK t...

BÜYÜT

Kayıp enerjinin saatlik tahmininin daha tutarlı yapılmasını ve dengesizlik maliyetlerinin düşürülmesini sağlayacak SEDAŞ’ın yeni AR-GE projesi EPDK tarafından da onaylandı.

 

Dağıtım Şirketleri için Örnek Model Olacak

SEDAŞ`ın Düzce Üniversitesi’yle işbirliği içerisinde gerçekleşen ‘‘Profil Katsayıları Hazırlama Metodolojisinin Dengesizlik Maliyetlerine Etkisi ve Optimizasyonu” adlı projesinde, elektrik dağıtım ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren tüm piyasa katılımcıları ile Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi arasındaki enerji uzlaştırma hesaplamalarında kullanılacak profillerin hazırlanmasında optimum yöntemlerin belirlenmesi sağlanacak. SEDAŞ AR-GE projesi tamamlandığında diğer dağıtım şirketleri için de örnek model oluşturacak ayrıca bu projeyle birlikte kayıp enerjinin saatlik tahmini daha tutarlı yapılabilecek ve aynı zamanda dengesizlik maliyetleri de düşürülecek.


EPDK’nın Onayladığı 10 Projeden Biri

SEDAŞ, AR-GE proje uygulaması için yaptığı lansmanını, Tunatan Tesisleri’nde SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, proje sahibi SEDAŞ İş Geliştirme Müdürü Hasan Çelik ve ekibi ile SEDAŞ yöneticileri, Düzce Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ali Öztürk ve Yrd. Doç. Salih Tosun’un katılımıyla gerçekleştirdi. 26 Mart Perşembe günü gerçekleşen etkinlikte, EPDK’nın onayladığı 10 projeden biri olmaya hak kazanan projenin yararlarından ve sektöre getireceği yeniliklerden bahsedildi.


Düzce Üniversitesi İle İşbirliği

Lansmanda açılış konuşması yapan SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, ‘‘Bilişim teknolojileri ile operasyon arasındaki sinerji bizim temel güçlü noktalarımızdan bir tanesidir. Şirketimiz, Türkiye`de dağıtım süreçlerini kurumsal kaynak planlama yazılımı ile entegre eden ve bütünsel bir bilgi sistemleri altyapısını oluşturan örnek bir dağıtım şirketi olmuştur. Araştırma geliştirme çalışmalarının gerekliliğinin farkına vararak, yatırımlarımızı bu alana da yönlendiriyor ve bu anlamda istihdam sağlıyoruz. Tüm Türkiye’de elektrik dağıtım sistemine katkı sağlayacak projemiz, SEDAŞ İş Geliştirme Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilecektir” dedi.


AR-GE Ekibine Teşekkür

Amaçlarının hep daha iyisini hedefleyerek, teknolojik alt yapısını güçlü ortaklarla daha ileri seviyelere taşımak olduğunu da sözlerine ekleyen Güven, “Bu başarının sadece doğru ve çalışkan bir ekip çalışması ile gerçekleştirilebileceğinin farkındayız. Nasıl ki bu çalışmada Düzce Üniversitesi ile el ele verdik, bundan sonraki çalışmalarımızda da her zaman bölgemizdeki üniversitelerle iş birliği içinde olmaya hazır olduğumuzu vurgulamak istiyorum. AR-GE alanında atılan bu önemli projenin sahibi SEDAŞ İş Geliştirme Müdürü Hasan Çelik ve ekibi başta olmak üzere, desteğini esirgemeyen proje paydaşımız Düzce Üniversitesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

30 Mart 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR