KASK taşınıyor

KASK Başkanı Cengizhan Günesen, Erden Cantürk’ün “Kars yolculuğu” gösterisinde sanatseverler için KASK tarihinin en zor duyurusunu yaptı. “Taşınıyoruz...

BÜYÜT

KASK Başkanı Cengizhan Günesen, Erden Cantürk’ün “Kars yolculuğu” gösterisinde sanatseverler için KASK tarihinin en zor duyurusunu yaptı. “Taşınıyoruz” diyen Günesen yeni İzmit merkezindeki Altınnal Apartmanı Kat:3 olacağını söyledi.

Yıllardır Cumhuriyet Parkı içerisindeki Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nin de olduğu binada faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Amatör Fotoğraf Sanatçıları Derneği (KASK), yerin İzmit Belediyesi’ne devredilmesinin ardından yaşadığı sıkıntılar yüzünden taşınma kararı aldı. Bilindiği gibi İzmit Belediyesi, KASK’ı Sanat Galerisi’ndeki yerinden çıkarmak istemiş, ancak çok büyük tepkiler alınca çark ederek, binayı ihaleye çıkarmıştı. Yapılan ihalede, 4 bin 50 TL bedelle merkezi kiralayan KASK, ihalenin iptalini istedi ve ardından da İzmit merkezdeki Altınnal Apartmanı Kat:3 adresine taşınma kararı aldı.

GÜNEŞEN: GİTME VAKTİ
KASK Başkanı Cengizhan Günesen, yönetim kurulunun aldığı taşınma kararını Erden Cantürk’ün önceki akşam gerçekleşen “Kars yolculuğu” isimli fotoğraf gösterimi sırasında duyurdu. Önümüzdeki hafta taşınacaklarını açıklayan KASK Başkanı Cengizhan Günesen, “Buraya gelen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Burada güzel çalışmalar yaptık ama artık gitme vaktimiz geldi. Herkesin bildiği gibi bazı sorunlarla boğuşuyorduk ve buradan taşınma kararı aldık. Yeni yerimiz Ömerağa Mahallesi Naci Girginsoy Sokak Altınnal Apartmanı Kat:3’te olacak. Çağın Göz Hastanesi yanındaki yeni dernek binamızda çalışmalarımız sürüyor” dedi.

SON GÖSTERİ YAPILDI
2010 yılında Bursa’da “Çehre” isimli kişisel fotoğraf sergisini açan ve iyi tepkiler alan Erden Cantürk, 5 yıldır Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği’nde çalışmalarını sürdürüyordu. Cantürk gösterisinde Kars’tan izlenimlerini sanatseverlere aktarırken soyut ve somut çalışmaları fotoğraf severlerden olumlu tepkiler aldı. Cantürk’ün yöre halkının mimik çalışmaları başarılı bulundu. Cantürk ayrıca gösterimiyle de Kars tarihine ışık tuttu. Cantürk sunumdan önce fotoğraf severlere açıklama yaparak, “Delilik seviyesinde fotoğraf çekiyorum, fotoğraf çekmeyi çok seviyorum” dedi.

23 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR