CHP ile FETÖ arasında bağlantı kurmaya çalışanlara cevap verdi

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay partisinin il binasında gerçekleştirdiği haftalık basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Sarıbay b...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay partisinin il binasında gerçekleştirdiği haftalık basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Sarıbay basın açıklamasında AKP’nin kendilerini FETÖ ile ilişkilendirme çabası içerisinde bulunduğunu belirterek AKP’ye yönelik sert ifadelerde bulundu. Sarıbay, “Bizim FETÖ’den dolayı tutuklanan insanların adil yargılanmalarını istememizi ve ailelerine sahip çıkmamızı FETÖ’ye destek olarak algıladılar. AKP’nin kafası bu kadar basıyor. Biz geride kalan insanların korumaya alınması gerektiğini ifade ediyoruz” dedi.

 

“EN BÜYÜK SORUN TERÖR OLAYIDIR”

Ülkemizin en büyük sorunu terör olaylarıdır diyen Sarıbay “Herkes bu terörden şikayetçi. Öncelikle terör saldırısında şehit olan 10 güvenlik görevlimizin ailelerine sabır, yaralananlara da acil şifalar diliyorum. AKP ilçe başkanı teröre kurban gitmiş. Biz terör nereden gelirse gelsin karşıyız. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı arayarak baş sağlığı dileklerimizi ilettik” açıklamasında bulundu.

 

SARIBAY MUHARREM AYINI UNUTMADI

Muharrem ayına dair yas tutan vatandaşların acısını paylaşıyorum diyen Sarıbay, “Bu ay Muharrem ayı. Muharrem ayı insanlarımız için önemli bir ay. Yas tutan bütün insanlarımızın acılarını ben paylaşıyorum. Muharrem ayı bir bayram ayı değil. Tutulan oruçların hak katında kabul edilmelerini diliyorum. Bütün bu vatandaşlarımıza da sevgilerimi sunuyorum” değerlendirme de bulundu.

 

“AKP’NİN KAFASI BU KADAR BASIYOR”

AKP gemiyi iyice azıya aldı diyen CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Sanki bütün FETÖ’cüleri CHP almış, destekliyor gibi çok başarılı olduğu bir algı operasyonu yapıyorlar. Sanki hizmet hareketiyle biz yağmurda ıslandık, sanki hizmet hareketiyle biz beraber yürüdük. Bizim FETÖ’den dolayı tutuklanan insanların adil yargılanmalarını istememizi ve ailelerine sahip çıkmamızı FETÖ’ye destek olarak algıladılar. AKP’nin kafası bu kadar basıyor. Biz geride kalan insanların korumaya alınması gerektiğini ifade ediyoruz. Eşleri görevden uzaklaştırılıyor, çocukları okul bulamıyor. Bir insan suçluysa ceza çeker ama ailesi ceza çekmemeli. Yargısız infaz yapılmamalı diyoruz”  dedi.

 

“TAYYİP ERDOĞAN’IN DA İMZASI VAR”

Bizi FETÖ’yle buluşturmaya çalışıyorlar diyen Sarıbay, “2004’te MGK kararında FETÖ’ye karşı önlem alınması gerektiği belirtildi. Bu kararda Recep Tayyip Erdoğan’ında imzası var. Biz bunu söyleyince bakanları biz bu kararı yok sayıyoruz diye beyanda bulundu.  Yine o tarihlerde Melih Gökçek iki çocuğunu hizmet okullarına verdiğini söylüyor. Bülent Arınç ne istedilerse verdik diyor. Sonra Adalet Bakanı Bozdağ Bizde FETÖ’cü yok CHP kendi içine baksın diyor” açıklamasında bulundu.

 

“KENDİ ELLERİYLE BÜYÜTTÜLER”

Bütün güvenlik güçleri ellerinde diyen Sarıbay “Eğer CHP içinde varsa ellerinde bir bilgi deklare edip gözaltına alabilirler. Bugüne kadar FETÖ’cü adı altında hiçbir üyemiz yok. Bunlar FETÖ’cüleri kendi elleriyle büyüttüler. Başkalarına çamur atma çabası içerisindeler. CHP Türkiye’nin çimentosudur.  CHP hiçbir şekilde FETÖ ile bir arada olamaz. Her halükarda bu insanların ailelerine biz sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

 

“YENİ BİNAYA YILBAŞINDAN ÖNCE GEÇEBİLİRİZ”

Aldığımız bir karar gereği tüm her ayın ilk Perşembe günü ilçe örgütleriyle bir araya geleceğiz diyen Sarıbay “Projeler hakkında fikir alış verişinde bulunacağız. Yeni binamız iyi gidiyor. Yılbaşından önce yeni binaya geçebiliriz. Orada basın mensupları içinde çok rahat olacak. Bölmeleri falan yapıldı. Ben birkaç kez gidip gezdim” dedi.

 

“BAŞIBOZUKLUK VAR”

Trafik sorunu hakkında da yorumlarda bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “İzmit’teki bütün yollar sabah akşam kapalı. Burada bir başıbozukluk var. Bir görevli konulmalı. Trafik rahatlatılmalı. Akılcı şekilde bu trafiği biraz olsun rahatlatmak ellerinde. Maalesef İzmit’i kimin yönettiği belli değil. Trafik de bunun içerisinde. Tramvay projesi de onların söylediği tarihten daha fazla sarkacağı belli. Tramvay bir an önce bitmeli. Esnafımızın durumu gerçekten çok kötü” açıklamasında bulundu.

 

“KOCAELİSPOR HEPİMİZİN TAKIMI”

Kocaelispor’a dair değerlendirmelerde bulunan Sarıbay, “KEV Tesisleri konusunda valimizin il başkanlarıyla bir toplantı yaparak Kocaelispor’a sahip çıkmasını bekliyoruz. Kocaelispor hepimizin takımı. İlk il başkanları toplantısında gündeme alacağız bu konuyu da. Biz üzerimize düşeni yaparız. Bizim Kocaelispor’a destek vermemiz lazım” dedi. Serkan BORLAK

12 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR