Meslektaşları Dr. Ersin Arslan'ı unutmadı

Hasta yakınının saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan olayına doktorlardan tepkiler yağmaya devam ediyor. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakül...

BÜYÜT

Hasta yakınının saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan olayına doktorlardan tepkiler yağmaya devam ediyor. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli doktor ve sağlık personeli ile hasta yakınları dün hastane önünde bir araya gelerek pankart açarak basın açıklaması yaptı.
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplanan doktorlar hasta yakınının saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Aslan'ı unutmayacaklarını dile getirdi. Düzenlenen açıklamaya Kocaeli Tabipler Odası temsilcileri, Dev-Sağlık İş Temsilcileri, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) temsilcilerinin yanı sıra hastane personeli, iş yeri temsilcileri, hasta yakınları ve Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu katıldı.
“HER SALI DEVAM EDECEĞİZ”
Meslektaşları adına konuşan SES Şube Başkanı Murat Harata “Sadece doktor arkadaşlarımız değil, öğretmen arkadaşlaımız da sürekli şiddete maruz kalıyor. Biz bu gidişata bir dur diyeceğiz. Biz arkadaşlarımıza uygulanan şiddeti nefret ve öfkeyle değil, alkışlarımızla kınayacağız" dedi. Doktor ve sağlık çalışanlarının mesai kavramı gözetmeden çalıştığına dikkat çeken Harata "Bu tarz acı olayların bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Biz görevden yine kaçmayacağız, yine çok çalışmaya devam edeceğiz, halkın sağlığı için yine emek sarf edeceğiz. Ücret ve çalışma koşullarındaki olumsuzluklara rağmen toplumumuza hizmet vermeye devam edeceğiz. Biz üzerimize düşen görevi yapıyoruz, yetkililerin de üzerine düşeni gerçekleştirmesini istiyoruz. Her salı ülke genelinde bu eylemlerimize devam edeceğiz” dedi.

09 Mayıs 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR