Girişimciler projeyi kazandı, imzalar atıldı

MARKA tarafından bölgemizde düzenlenen “Girişimcilik Potansiyelinin Artırılması Proje Yarışması” sonuçlandı. Kazanan illerin kent konseyleri ile sözle...

BÜYÜT

MARKA tarafından bölgemizde düzenlenen “Girişimcilik Potansiyelinin Artırılması Proje Yarışması” sonuçlandı. Kazanan illerin kent konseyleri ile sözleşmeler yapıldı. Şimdi sıra üretime geldi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı olarak bölgemizde çeşitli kurumlar arasında bölgesel kalkınma hedefleri doğrultusunda birlikte iş yapma kültürünün geliştirilmesi amacıyla oluşturulan işbirliği ağları içerisinde önemli bir yeri olan “Doğu Marmara Kent Konseyleri Arası İşbirliği Ağı”na yönelik olarak çıkarılan “Girişimcilik Potansiyelinin Artırılması Proje Yarışması” sonuçlandı. Bölgemizde girişimcilik potansiyelinin artırılmasını amaçlayan proje yarışmasına bölgemizde bulunan kent konseylerinden 9 proje geldi. Titizlikle yapılan değerlendirilmeler sonucunda 3 projenin ajans tarafından finanse edilmesine karar verildi.

BİRİNCİLİK SAKARYA’DA
Yapılan yarışmada Sakarya Kent Konseyi Kadın Meclisinin projesi olan “Sakarya’da “Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği” 10 bin 636 TL’lik bütçesiyle birinci olurken konsey 6 bin 836 TL talep etti. Yalova Kent Konseyi Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Çalışma Grubu “Bal Gibi Bir Kent Markası” projesiyle 2’nci oldu. Konsey 7 bin TL proje bütçesi ortaya koydu, 7 Bin TL talep etti. Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi ise “1001 Emek Pazarında E-Satış” projesiyle 3. Olarak 6 bin 893 TL2lik projenin mali desteğini almaya hak kazandı.

İMZALAR ATILDI
Yapılan törene Kent Konseyi Genel Sekreteri Erkan Ayan, Düzce Kent Konseyi Başkanı Sami Yavuz, Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel, Sakarya Kent Konseyi Başkanı Arif Aruca, Yalova Kent Konseyi Koordinatörü Pınar Taylan, Düzce Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen ve illerin meclis üyeleri ve yöneticileri katıldı. Yapılan törende projeleri için mali destek almaya hak kazanan il temsilcileri Hasan Soygüzel, Arif Aruca, Sami Yavuz ve Erkan Ayan sözleşmelere imzalarını attılar. Bu projelerin hayata geçmesi için çalışmalar hemen başlayacak. Yapılan törende mali destek almaya hak kazanan illerin temsilcilerine Erkan Ayan tarafından plaketleri takdim edildi.

04 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR