TKP’nin milletvekili adayları açıklandı

TKP Kocaeli Örgütü önceki akşam parti binasında düzenlenen basın toplantısı ile milletvekili adaylarını tanıttı. Toplantının ardından, YGS’de yaşanan...

BÜYÜT

TKP Kocaeli Örgütü önceki akşam parti binasında düzenlenen basın toplantısı ile milletvekili adaylarını tanıttı. Toplantının ardından, YGS’de yaşanan şifre skandalıyla ilgili imza kampanyası başlatıldı.

Genel seçimlere girecek olan partiler arasında yer alan Türkiye Komünist Partisi (TKP) de seçmenlere sunacağı milletvekili adaylarını netleştirdi. TKP Kocaeli Örgütü önceki akşam parti binasında düzenlenen basın toplantısıyla, 11 milletvekili adayını kamuoyuna tanıttı. Parti üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan il komitesi üyesi Mehmet İnam, 85 seçim bölgesinde 550 milletvekili adayı belirlediklerini belirtti.

RANT KAPISI OLDU
Ülke genelinde partiyi temsil edecek adaylar hakkında genel bilgiler veren İnam, “Milletvekilliğinin bir rant kapısı haline dönüşmesi, kampanyaların düzenlenmesi, parti genel başkanlarının iki dudağı arasındaki milletvekilliği yarışları ve yaranma görüntüleri, burjuva siyasetinin gerçek yüzünü göstermektedir. TKP’nin bunlarla ilgisi yoktur. TKP, bu siyaset tarzına karşı da mücadele yürütmektedir. TKP’nin adayları, ülkenin geleceğinden kaygı duyan yurtseverlerden ilericilerden ve emekçilerden oluşmaktadır” şeklinde konuştu.

TANITIM YAPILDI
Ardından TKP’nin genel seçimlerde ilimizde yarışacağı 11 aday tanıtıldı. Listenin birinci sırasında yer alan Mine Gültepe, 1962 Diyarbakır doğumlu, lise mezunu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) emeklisi, Emekli-Sen Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu üyesi, iki çocuk annesi. Gültepe bir dönem CHP İzmit İlçe Yönetim Kurulu’nda görev yapmıştı. İkinci sırada yer alan Alparslan Savaş, 1973 Giresun doğumlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. 1999’dan bu yana sendika uzmanı olarak çalışıyor ve evli. Üçüncü sırada ise eski ile başkanlarından Barbaros Tantan yer alıyor. Tantan,1959 yılında Sakarya’nın Sapanca ilçesinde dünyaya geldi. Lise mezunu. Uzun yıllar basın mensubu olarak görev yaptı. Bir çocuk babası. Dördüncü sırada Niğde 1961 doğumlu Yusuf Ziya Tom yer alıyor. Kendisi lise mezunu ve işletmecilik yapıyor. Birleşik Metal-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

ÖĞRENCİ DE VAR
Listenin beşinci sırasında bir öğrenci bulunuyor. KOÜ Radyo Sinema TV Bölümü 4. sınıf öğrencisi Perihan Ok, 1979 Tunceli doğumlu ve bekar. Altıncı sırada Artvin 1972 doğumlu Atila Işık bulunuyor. Işık, lise mezunu ve 13 senedir Gebze’de özel bir şirkette çalışıyor. Evli ve 3 çocuk babası. Mehmet Kılıç ise yedinci sırda bulunuyor. Kılıç, 1974 Ardahan doğumlu, evli ve 3 çocuk babası. Darıca’da Sarkuysan Fabrikası’nda metal işçisi olarak çalışıyor. Listenin sekizinci sırasında Öner Ada yer alıyor. Ada, Ardahan 1983 doğumlu ve lise mezunu. 27 senedir Gebze’de yaşıyor. Özel sektörde çalışıyor ve bekar.

İMZA KAMPANYASI
Dokuzuncu sırada bir öğretmen yer alıyor. Emel Şahin, 1985 İzmit doğumlu, üniversite mezunu. Özel sektörde okul öncesi sınıf öğretmenliği yapıyor ve bekar. Onuncu sırada Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Vahit Yılmaz bulunuyor. Yılmaz, İstanbul 1978 doğumlu, Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu ve evli. Listenin sonunda ise Elazığ 1975 doğumlu Cihat Özkal bulunuyor, Özkal, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu, evli ve 1 çocuk babası. Özel sektörde işçi olarak çalışıyor. Aday tanıtımın ardından partililer, YGS sınavında yaşanan şifreleme olayına tepki göstermek amacıyla imza kampanyası başlattı.

Alparslan Savaş

Atilla Işık

Barbaros Tantan

Cihat Özkal

Mehmet Kılıç

Mehmet Vahit Yılmaz

Mine Gültepe

Öner Ada

Perihan Ok

Yusuf Ziya Tom

Emel Şahin

13 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR