Seka Devlet’te engelli gence diş ameliyatı yapıldı

Kocaeli Seka Devlet Hastanesi ilimizde bir ilke imza attı. Bugüne kadar dışarıya sevk edilen yâda özel hastanelerde tedavileri gerçekleştirilen “Engel...

BÜYÜT

Kocaeli Seka Devlet Hastanesi ilimizde bir ilke imza attı. Bugüne kadar dışarıya sevk edilen yâda özel hastanelerde tedavileri gerçekleştirilen “Engelli diş tedavisi ve ameliyatı” artık ilimizde de yapılmaya başlandı.

Önceki gün bir ilki gerçekleştiren Seka Devlet Hastanesi’nin 3 Nolu ameliyathanesinde gerçekleştirilen ameliyatta 17 yaşındaki zihinsel engelli Ziya Terzioğlu’na diş çekimi, diş taşı temizliği ile 7 dişine porselen kron köprü ve dolgu yapımı gerçekleştirildi.
DOĞUŞTAN ENGELİ
Gültepe Mahallesi Beyhan Sokak’ta oturan Mehmet Ali Paşa Camii yanındaki ilgili pastanesinde çalışan Salih ile Şerife Terzioğlu çiftinin iki çocuklarından en büyüğü olan 17 yaşındaki Ziya Terzioğlu doğuştan zihinsel engelli olarak dünyaya gelmişti. Çok uzun süredir dişlerinde problem olduğu için yemek yiyemeyen Ziya Terzioğlu için önceki gün hayatı önem taşıyan ciddi bir ameliyat gerçekleştirildi. Kocaeli Valiliği tarafından yakın zamanda ihale ile satın alınan Mobil gezici ünite ile 17 yaşındaki zihinsel engelli Ziya Terzioğlu’na başarılı bir diş tedavisi uygulandı.
TEDAVİLER İLİMİZDE YAPILACAK
Kocaeli Seka Devlet Hastanesi 3 Nolu Ameliyathanede diş hekimi Sevgi Eledağ Koçdor, Fatma Karabay Kurban ve Mukaddes Şan ile anestezi uzmanları Hatice Küçük Bayram, Ceren Akdemir ve anestezi teknisyeni Sevilay Çakır, ameliyathane personeli Zekeriya Kara başarılı bir ameliyata imza attılar. 17 yaşındaki zihinsel engelli Ziya Terzioğlu’na 6 diş dolgusu, diş temizliği, diş çekimi ve porselen protez kron köprü diş takıldı. Seka Devlet Hastanesi’ndeki bu başarılı ameliyat sonrası artık ilimizdeki engelliler için tüm diş tedavileri dışarıya sevk edilmeden tedavileri ilimizde de yapılabilecek.

05 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR