Amatör spor haftasında malzemeler dağıtıldı

SPOR CAMİASI TAM KADRO KATILDI Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından bu yıl ilk kez tüm illerde gerçekleşen Amatör Spor kulüplerine...

BÜYÜT

SPOR CAMİASI TAM KADRO KATILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından bu yıl ilk kez tüm illerde gerçekleşen Amatör Spor kulüplerine malzeme yardımı önceki gün ilimizde Atatürk Kapalı Spor Salonundan düzenlenen törenle amatör takımlar malzemelerini aldılar. Malzeme dağıtım törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın kayınvalidesi Emine Kırcı cenaze töreni nedeniyle Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve il protokolü katılmadı. Törene  Kocaeli Vali Yardımcısı Adulllah Etil, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Cafer Geyik, KASKF Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, Yüzme Federasyonu yönetim kurulu üyesi Engin Kater,  Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, Yüzme İl Temsilcisi Seyfi Kıvılcım, Güreş İl Temsilci Ziya Ürük, Okul Sporları İl Temsilcisi Göksel Ali Argun,  Taekwon-Do İ Temsilcisi Şevki Kavurat, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut,  Kocaeli Birlikspor Teknik Sorumlusu Mustafa Kemal Kılıç ile yardımcıları, Kulüp başkanları, yöneticiler, okul müdürleri, öğretmenler, sporcular ve öğrenciler katıldı.

 

287 SPOR KULÜBÜ MALZEME ALDI

Kocaeli merkez ve ilçelerde toplam 287 spor kulübü ve 29 okul kulübüne malzemeleri dağıtıldı. Törende açılış konuşmasını Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintiumar, KASKF Başkanı Murat Aydın, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Cafer Geyik ve Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil konuşma yaptı.  Açılış öncesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi küçük mehteran ekibinin gösterisi ayakta alkışlandı. Konuşmaların ardından sahneyi alan minik jimnastikçiler yaptıkları şov ile malzeme dağıtımına gelen kulüp yöneticilerini hayretler içinde bıraktı. 287 kulübe dağıtılan malzeme kutularında eşofman takımı, şort, tişört, yağmurluk ve spor çantası bulunuyor. Önceki gün Atatürk Spor Salonu’nda yapılan malzeme yardımı sadece futbol kulüplerine yapılmadı. Kulüpler spor malzemelerini daha rahat ulaşsın diye kutular salonun ortasına nizami bir şekilde koyulmuş ve her malzemenin üstünde kulüp isimleri bulunuyordu. Her branştan spor takımının katıldığı Amatör Spor malzeme dağıtımından kulüpler mutlu ayrıldı.

 

ABDULLAH ETİL KONUŞTU

Törende Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil konuşmasında “Amatör sporu teşvik etmek amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. En genel manası ile spor hareket demektir, O yüzden her insana spor lazım, yakışır. Bunu bizim devletimiz ve milletimiz de bildiği için zaten bakanlıklarımızdan bir tanesinin adı ve işi Gençlik ve Spor Bakanlığı. Genç kelimesinin Farsçada da bir manası var, genç ‘Hazine’ demek. İnsanın iki tane sermayesi var biri vakti, diğeri sıhhati, Onun için bu gençliğinizin kıymetini bilin, gençliğinizi iyi vasıflar kazanmak için harcayın. Bunun için de spor lazım ama kültürlü insanın sporu farklı olur. Gerek ülkemizde, gerekse dışarıda Devletimiz, hükümetimiz tüm imkânlarını milletimiz için seferber ediyor, bugün dağıtacağımız bu spor malzemeleri de bunun en güzel göstergesidir. Lazım olan malzemeleri spor kulüplerimize ve okul kulüplerimize takdim edeceğiz. Bunlar sizlere devletimizin ve milletimizin birer emaneti, hediyesidir bunları güzel kullanarak hakiki, güzel sporlar yapmaya devam edelim. Tüm sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.

19 Ekim 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR