KOTO’dan müjdeli haber

Kocaeli Ticaret Odası’nın vergi kaydı silinmiş fakat halen odaya kaydı bulunan geçmiş üyelerden geriye yönelik aidat alınmaması için bakanlık nezdinde...

Kocaeli Ticaret Odası’nın vergi kaydı silinmiş fakat halen odaya kaydı bulunan geçmiş üyelerden geriye yönelik aidat alınmaması için bakanlık nezdinde sürdürdüğü yoğun çabalar sonuç verdi. Torba tasarıların 75-101 maddelerini görüşmek üzere toplanan TBMM Genel Kurulu’nda bayram hediyesi niteliğinde karar çıktı. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’un başkanlığında toplanan genel kurulda, TOBB’un geçmiş üye aidatlarının ve faizlerinin üyenin vergi mükellefliğinin bittiği tarihten itibaren faiziyle birlikte tahsilinden vazgeçildi.

 

ÖZDAĞ’DAN AÇIKLAMA

KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Meclis Genel Kurulunda yapılan görüşmelerde oda üyelerimize ilişkin önemli bir düzenlemeye karar verilmiştir. Bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanunun 80 maddesi için verilen bir önerge ile maddenin 5.fıkrası olarak, ‘TOBB'un geçmiş üye aidatlarının ve faizlerinin, üyenin vergi mükellefliğinin bittiği tarihten itibaren faiziyle beraber tahsilinden vazgeçilmesine’ karar verilmiştir” dedi.

 

BAŞVURULAR KOTO’YA

Vergi Kaydını sone erdiren ancak oda kaydını sildirmeyen üyelerin vergi kaydını sona erdirdikleri evraklar ile birlikte odaya başvurmalarını isteyen Özdağ, açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Eski üyelerimizin başvurmaları halinde vergi kaydının kapanış tarihinin oda üyeliğinin sona erdirilme tarihi olarak kabul edilerek geriye dönük aidat anapara ve faiz tahakkukları silinecektir. Kanunun Resmi Gazete’de yayınlanmasından sonra uygulama esaslarına ilişkin ayrıntılı bilgi verilecektir” ifadeleri yer aldı.

26 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Koto üyesi gariban - Vergi kaydı silindiği halde,yani resmen üye olmaması gerektiği halde üye sayılarak yönetime giren kişiler ne olacak?Bu adamların aldığı paralar ne olacak?KOTO adına yaptıkları işlemler ne olacak?Bunları geriye dönük olarak nasıl halledeceksiniz?

Yanıtla . 0Beğen 26 Temmuz 14:27
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR