İMO üyeleri köprü inşaatında

Dünyanın 4. büyük asma köprüsü; Gebze-Bursa-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında İzmit Körfezi’nin üzerinde inşa ediliyor. Önümüzdeki yıl tamamlanması be...

BÜYÜT

Dünyanın 4. büyük asma köprüsü; Gebze-Bursa-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında İzmit Körfezi’nin üzerinde inşa ediliyor. Önümüzdeki yıl tamamlanması beklenen dev proje İstanbul ile İzmir arası karayolu ulaşımını 3,5 saate düşürmeyi vaat ederken, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şube üyeleri Dilovası Dil Burnu ile Altınova Hersek Burnu arasında yapılan köprünün inşa sahasına teknik gezi düzenledi.

 

BAŞKAN TOLTAR DA KATILDI

İMO Şube Başkanı Tolga Ok, yönetim kurulu üyeleri, kamu kuruluşlarında ve yapı denetim firmalarında görevli mühendisler ile serbest çalışan 40 mühendisin katıldığı teknik gezide, dev proje karadan ve denizden detaylı olarak incelendi. Ayrıca yapılan teknik geziye oda üyesi olan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar da eşlik etti.

 

İLÇENİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Proje hakkında bilgiler veren belediye başkanı Ali Toltar, “Körfez Geçiş Köprüsü bağlantı yolları ve otoyol projesinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük otoyol projesi olduğunu belirterek, çalışmanın sadece bölgenin değil, Türkiye’nin kaderini değiştireceğini söyledi. Toltar, köprüdeki ve çevredeki çalışmalar tamamlandığında, Dilovası’nın bölgenin en gözde yerleşim yeri olacağını belirtti.

 

2 SAATLİK SUNUM

Öte yandan, mart ayında düzenlenen törenle kesonları denize batırılan köprü inşasında gelinen son noktayı ayrıntılı bir sunumla Karayolları Genel Müdürlüğü Asma Köprü Başmühendisi İnşaat Yüksek Mühendisi Erdoğan Dedeoğlu yaptı. Projenin yapım aşamalarını görsel ve teorik olarak anlatıldığı teknik geziye katılan mühendisler, bol bol fotoğraf çekerek meslekleri adına önemli bir deneyim yaşadı.

14 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR