KSMMMO Başkanı Ender Şenol

Üretim ve istihdam hedefli ekonomik modele ihtiyaç var.KSMMMO’nun mart ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Ender Şenol, “Ülkemizde üretim ve istih...

BÜYÜT

Üretim ve istihdam hedefli ekonomik modele ihtiyaç var.

KSMMMO’nun mart ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Ender Şenol, “Ülkemizde üretim ve istihdam esaslı bir ekonomik model acil olarak hayata geçirilmelidir” dedi.

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’nın mart ayı meclis toplantısı önceki gün yapıldı. Toplantı Meclis Başkanı Mehmet Balimre, Meclis Başkan Yardımcısı Ahsen Okyar, divan katipleri Cafer Tayyar Demirtaş ve Engin Eroğlu’nun yerlerini almasıyla başladı. Meclis Başkanı Mehmet Balimre yaptığı açılış konuşmasında “Borçların yeniden yapılandırılması maratonumuz başladı. Mükelleflere de, meslektaşlarımıza da kolaylıklar diliyorum” dedi.

DEPREME HAZIR MIYIZ?
Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ender Şenol yaptığı konuşmada “Mesleki konularımıza girmeden önce ifade etmeliyim. Siyasi parti liderlerinin dili beni endişelendiriyor. Japonya’da yaşanan deprem “Bireysel ve toplumsal yapılarımız depreme hazır hale geldi mi?” sorusunu hatırlatmalıdır. Ülkemizde üretim ve istihdam esaslı bir ekonomik model acil olarak hayata geçirilmelidir” dedi. Daha sonra oda sekreteri Mustafa Taşpınar çalışmaları aktarırken, Osman Yaşar Bayram, ilgili yasalar hakkında sunum yaptı.

STRES RAPORU
İsmet İşeri’nin meclis üyelerini bilgilendirmek için hazırladığı 6111 sayılı Kanun’un Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile ilgili bölümüne ait sunumu iki saat sürdü. İsmet İşeri sunum sonunda gelen soruları cevapladı. Oda meclis divanı tarafından hazırlanan Meslekte Stres konusu hakkındaki rapor Meclis Başkan Vekili Ahsen Okyar tarafından okundu. Meclis üyeleri söz alarak yaşadıkları mesleki stresi örnekleri ile anlattı. 9 maddenin görüşüldüğü toplantı Ender Şenol’un teşekkür konuşması ile sona erdi.

17 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR