Tarhan: Fırtınalı denizin ortasındayız

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ile birlikte yurttaşlara bilgilendirme ziyaretinde bulundu. Tarha...

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ile birlikte yurttaşlara bilgilendirme ziyaretinde bulundu. Tarhan önce Köseköy ardından Maşukiye’ye geçerek koalisyon görüşmelerinin sonuçlarına yönelik değerlendirme yaptı. 7 Haziran’da seçmenin bütün partilere Türkiye için uzlaşma sorumluluğu verdiğinin altını çizen Tarhan, “Biz bir sonraki seçimlere göre değil, ülkemizin geleceğini düşünerek hareket ettik. Ülke olarak fırtınalı bir denizin ortasındayız. Bizim için önce Türkiye, sonra CHP gelir” diyerek sözlerine başladı.

 

“TARİHİ SORUMLULUĞUMUZ VAR”
Tahsin Tarhan, “CHP, seçim sonuçlarını köklerine, parti kültürüne ve tarihi sorumluluğuna uygun bir şekilde değerlendirmiştir. Parti kültürümüz ve ilkelerimiz bellidir. Biz asla kendi çıkarlarımızı partimizin önünde, partimizin çıkarlarını da ülkemizin önünde tutamayız” diyerek koalisyon görüşmelerine yönelik değerlendirmede bulundu.

 

“5 SORUN RAFTA BEKLEMEKTE”

Türkiye’nin acilen çözülmesi gereken 5 temel sorununa dikkat çeken Tarhan, “Ülkemizin 5 temel sorunu rafta beklemektedir. Dış politika, ekonomi, anayasa, eğitim ve toplumsal barış acilen çözülmesi gereken sorunlar olarak halen beklemede. Yolsuzluklarla etkin bir mücadele gerçekleştirilmelidir. Kısacası ülkemiz yeniden özgürlüklerin olduğu, barışı savunan, sosyal bir hukuk devleti kimliğine kavuşmalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

15 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR