Yusuf: Demokrasi sadece bir sözcük değildir

STK’lar tarafından temayüle gösterilen ilgiden memnuniyetini dile getiren Yusuf, STK başkan ve yöneticilerinin şahsına gösterdiği teveccühten dolayı...

BÜYÜT

STK’lar tarafından temayüle gösterilen ilgiden memnuniyetini dile getiren Yusuf, STK başkan ve yöneticilerinin şahsına gösterdiği teveccühten dolayı da hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiğini ifade etti.

 

Yusuf “Türk demokrasi hayatında ilk kez Ak Parti’nin uyguladığı STK’lara yönelik temayül, Ak Parti’nin bir halk hareketi olduğunun ispatıdır. Halkın temayülünün sadece seçim günü değil sürecin her aşamasında, dolayısıyla halka vekâlet edecek milletvekillerinin belirlenmesi hususunda da başvurulması gereken önemli bir belirleyici olduğunu partimiz göstermiştir.  Kendi halkına güvenen ve inanan siyasi partiler böyle yaparlar. Zira Demokrasi dediğimiz şey sadece dil ile zikredilen bir sözcük değildir” dedi.

 

İLK ZİYARET BERBERLER ODASI’NA

Temayülden sonra da çalışmalarına ara vermeyen AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Yusuf, yoğun bir tempoda görüşmelerine devam ediyor. Günün ilk ziyaretini Kocaeli Berberler Odası’na gerçekleştiren Yusuf, burada Oda Başkanı Mustafa Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Kocaeli Berber Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, berberler odası ile ilgili Hüseyin Yusuf’a bilgi verdi. Bozkurt ve yönetiminin taleplerini dikkatle dinleyen Yusuf ise odanın taleplerini ilgili mercilere ileteceğini söyledi.

 

KENTLE KUCAKLAŞMANIN EN PRATİK YOLU

Kocaeli Berber Odası’na gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Kocaeli Kahveciler ve Otelciler Odası’nın konuğu olan Yusuf, Oda Başkanı Erdoğan Göçer ve yönetimi ile birçok konuda fikir alış verişinde bulundu. Ziyaretler kapsamında İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan ve yönetimi ile de bir araya geldi. Milletvekilliği yolunda çalışmalarını sürdüren Hüseyin Yusuf’a hayırlı olsun temennisinde bulunan Başkan Karaaslan, Ziraat Odası çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Yusuf da sivil toplum kuruluşlarının AK Parti çatısı altında her zaman önemli bir rolü olduğunu ve bundan sonra da bunun artarak devam edeceğini vurgulayıp, son yapılan STK temayülünün de bunun en güzel kanıtı olduğunu söyledi. Yusuf “Bakın biz STK temayülünden önce yoğun ziyaretlerde bulunduk daha sonra temayül kararı alındı ve uygulandı. Biz yine ziyaretlerimize devam ediyoruz. Milletvekili seçilirsek te devam edeceğiz,  Çünkü inanıyoruz ki STK’larla kucaklaşmak kentle kucaklaşmanın en pratik yoludur” dedi.

 

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Günün ikinci bölümünde Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi’ni ve Kocaeli Fikir Kulübü’nü de ziyaret eden Yusuf,  STK başkanlarıyla fikir alışverişinde bulundu. Yusuf “Sizlerin fikirlerine başvurmaya devam edeceğiz çünkü bizler ancak beraber olursak büyük bir aile olabiliriz” dedi. Yusuf, günün sonunda ise Gölcük İlçe Danışma Meclisi’ne katıldı.

25 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR