Muhasebeciler, gününü kutladı

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Yönetim Kurulu, 1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.Kocaeli...

BÜYÜT

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Yönetim Kurulu, 1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Yönetim Kurulu, 1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle dün Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde tören düzenledi. Burada Atatürk Anıtı’na çelenk sunan Oda üyeleri daha sonra Vali Ercan Topaca’yı ziyaret etti. KSMMMO Başkanı Ender Şenol, Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra Muhasebeciler Günü'nün anlam ve önemiyle ilgili kısa bir konuşma yaptı. Gün içinde çeşitli ziyaretler yapacaklarını kaydeden Şenol, şöyle konuştu Meslek yasamızın yürürlüğe girdiği 1989 yılından bu yana geçmişte mali yılbaşı olarak da bilinen 1 Mart 'in Muhasebeciler Günü olarak kutlanması anlamlıdır. Ayrıca muhasebe ile ilgili bir günün Vergi Haftası’nın hemen arkasından kutlanmasının da üretilen kamu hizmetinin devamlılığını ifade etmek gibi bir anlamı da vardır.

1205 ÇALIŞAN
Meslek kuruluşu TÜRMOB çatısı atında ülke genelinde 37 bini bağımlı 45 bini serbest çalışan, bunların 3 bin 800’ünün yeminli mali müşavir olduğu toplam 83 bin kişilik bir camiadır. Odamıza kayıtlı meslek mensubu sayısı 300 serbest muhasebeci, 905 serbest muhasebeci ve mali müşavir ve 718’i serbest 487’si bağımlı çalışan olmak üzere 1205’tir.Toplam stajyer sayısı 16 bin civarındadır, odamızda ise halen stajı devam eden aktif stajyer sayısı 570, aktif aday stajyer sayısı 417’dir. Odamız üyesi serbest çalışan meslek mensupları Kocaeli Vergi Dairesi’nde kayıtlı -odamıza verilen müşteri bildirim listelerine göre- toplam 55 bin civarındaki Gelir ve Kurumlar Vergisi mükelleflerinin 48 bin civarındaki bir bölümüne hizmet üretmektedir.” Şenol’un konuşmasının ardından KSMMMO üyeleri Vali Ercan Topaca’yı ziyaret etti.

02 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR