Başkan Doğan, Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdi

Kadıköy Mahallesi Turan Güneş Caddesi’ndeki Genç Girişimciler Merkezi’nin açılışına Başkan Doğan’ın yanı Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Pa...

BÜYÜT

Kadıköy Mahallesi Turan Güneş Caddesi’ndeki Genç Girişimciler Merkezi’nin açılışına Başkan Doğan’ın yanı Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan,  İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammed Saraç, KOSGEB ve MARKA yetkilileri, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı Hasan Tandoğan, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve genç girişimciler katıldı.


DESTEK BİZDEN

Açılışta konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Açılışını yaptığımız Genç Girişimciler Merkezi, ülkenin geleceği ve bekası açısından çok önemlidir. Türkiye’de ilk olan merkez, genç girişimciler için bir kuluçka merkezi vazifesi görecek. Girişimcilik çok farklı bir değer. Ülkelerin sahip olduğu bir yer altı, bir de yer üstü değerler vardı. Yer üstündeki en önemli değer insanlarıdır. İnsanların içinde sakladıkları girişimcilikleridir. Biz, büyüklere düşen görevlerden birisi de gençlerimizin bulundurdukları bu potansiyeli gün yüzüne çıkarıp bir kazanım olarak sunulmasını sağlamaktır. Biz, İzmit Belediyesi olarak, genç dostu bir belediyeyiz. Ben de genç dostu bir Belediye Başkanıyım. Gençlik üzerine yaptığımız birçok projemiz var. Gençleri ilgilendiren her alanda olmaya çalışıyoruz. Şimdi de ticari alana destek vereceğiz. Gençlere güveniyoruz. Bizlere düşen,  gençleri desteklemek, önünüzü açmak. Genç girişimciler projemiz mütevazi ama iç donanımlarıyla güzel bir yer. İnşallah bu bir başlangıç olur. Bu çalışmayla inşallah gençlerimiz ticari anlamda başlangıçlarını güvenle yapar. Orası bana göre bir kuluçka merkezi. Bu pek uygulanmış proje değil. Belediyelerde ilk kez uygulanıyor. Gençlerin iş alanında daha aktif olmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu çalışma inşallah diğer illerde model olur. Türkiye, Avrupa’nın en genç ülkesi. Bu genç nüfus sürekli genç kalmayacak. Yıllar geçtiğinde gençler kıdemli yaşa gelecekler. Bu genç nüfusu üretime ve refaha dönüştüremezsek, o büyük kitle yaşlı nüfusa döndüğünde tüketen olacak. O zaman zor şartlar olur. Bu nedenle gençlerimizin daha fazla iş faaliyetleri yapması lazım. Buradan gençlerimize ofisler yaptık. Genç kardeşlerimiz, içinde girişimcilik var ama şartlarım yok, üniversitede okuyorum diyorsa bize gelsin. Şirketini kursun. Kendilerine her türlü imkanı sağlıyoruz. Yeter ki girişimci ruhu gençle rolsün” dedi. Konuşmaların ardından  merkezin açılışı yapıldı.


BAŞVURU ŞARTLARI

Genç Girişimciler Merkezi’ne başvuru şartları şöyle: İzmit’te ikamet ediyor olmak, 18-30 yaşında bulunmak, en az lise mezunu olmak, İzmit Belediyesi ile KOSGEB ortaklığında açılan uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmış olmak, GGM içerisinde faaliyet gösterecek firmanın açılıştan en fazla 1 ay önce kurulmuş olması, kurulacak olan işin, her türlü tasarım, yazılım ve WEB uygulamalarını kapsayan bilişim ve bilişim teknolojileri sektörleri alanında olması, kurmak istenilen iş ile ilgili daha önceden yapılan proje örneklerinin ve referansların bulunması gerekiyor.

Genç Girişimciler Merkezinde 8 adet açık ofis, 1 adet toplantı salonu, 1 adet eğitim odası, bekleme salonu ve arşiv odası  gibi birimler yer alıyor.

02 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR