Kaşukci’nin projeleri hazır

AKP’den milletvekili aday adayı Öztekin Kaşukci, kendine milletvekili olmak istemediği için AKP’den aday olduğunu belirterek, milletvekili seçilmesi d...

BÜYÜT

AKP’den milletvekili aday adayı Öztekin Kaşukci, kendine milletvekili olmak istemediği için AKP’den aday olduğunu belirterek, milletvekili seçilmesi durumunda bölgemiz için çok ciddi istihdam projeleri hazırladığını söyledi.

12 Haziran tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri’nde AKP’den milletvekili aday adayı olan Öztekin Kaşukci ile AKP’yi tercih etmesindeki sebepleri ve önce aday sonra da milletvekili seçilmesi durumunda neler yapacağını konuştuk. Kaşukci, dünya görüşüyle ve hedefleriyle uyumlu olduğu için AKP’yi tercih ettiğini belirtirken, seçilmesi durumunda özellikle istihdam alanında çalışmalar yapacağını söyledi. Kaçukci’nin en önemli projesi ise hükümlüler, engelliler ve sokakta yaşayan çocukların sosyal hayata kazandırılması için alt yapısını hazırladığı istihdam projeleri. Kaşukci, sokak çocuklarının sosyal hayata kazandırılması için sokak, mahalle, ilçe ve il anneleri belirleyerek çocuk ve gençlerle bu annelerin ilgilenmesini sağlayacak.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?
1964 Kars Digor doğumluyum, 1975 yılından beri Kocaeli’de yaşıyorum. Ortaokul ve lise yıllarım Derince ilçesinde geçti. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra Gençlik Spor Müdürlüğü’nde görev yaptım. 1996 yılından beri İŞKUR’da yöneticilik yapmaktayım. Çeşitli dernek ve vakıflarda, görev aldım. 3 çocuk babasıyım. 25 yıl kamu hizmetinde görev yaptıktan sonra görevimden istifa ederek, AKP’den milletvekili aday adayı oldum.

Siyasete nasıl atıldınız?
Siyasete ciddi anlamda 2007 yılında başladım diyebiliriz. Yine AKP’den aday adayı olmuştum. Ama dönemin şartları adaylığıma izin vermedi. Gençlik yıllarında Milli Gençlik Vakfı’na üyeydim. Yıllarca siyaseti yakından takip ettim. Milli görüş çizgisinde olan partileri ( ANAP, Milli Selamet, Refah Partisi) oylarımla destekledim.

Peki neden AKP’yi tercih ettiniz?
2002 yılından sonraki süreçte dünyaya verdiği barış ve daha güzel yarınlar mesajından dolayı AKP’yi tercih ettim. Yapılan çalışmalar ve performanslar önümüzdeki süreçte yapılacak yeni deneyimler, istihdam çalışmaları düşüncelerime paralel olduğu için AKP’den aday oldum. 2007 seçimlerinde de adaylık için başvurmuştum.

AKP, milli görüş çizgisinde mi görüyorsunuz ve siz hangi çizgide yer alıyorsunuz?
Dini, mezhebi ne olursa olsun aslında ülkesini seven herkes milli görüş çizgisindedir. Bu ülke sevgisi ile bağlantılı bir durumdur. Haliyle AKP, milli görüş çizgisindedir. Ben de AKP çizgisinde, Başbakanımızın çizgisinde yer alıyorum.

Milletvekili adaylığınız için yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz?
Öncelikle teşkilatlarımızı, basını, demokratik kitle örgütlerini, sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları ziyaret ederek başladık. Daha sonra halkımıza kendimizi tanıtmak için çalışmalar yapacağız.

Milletvekili olmayı neden istiyorsunuz?
Ben istihdam uzmanıyım. Aş ve iş konusunda çalışmalar yaptım. Sanayi kenti olan Kocaeli’de özellikle Gebze bölgesinde defalarca çalışma yaptık. İŞKUR’da müdür olarak görev yaptım. Yaptığım çalışmalarla İŞKUR içinde yılın bürokratı seçildim. Yaptığım çalışmaları daha başarılı ve sorunsuz yapabilmek için, istihdam problemlerini çözmek için böyle bir yola başvurdum.

AKP’li olarak kaç milletvekili hedefliyorsunuz?
8 ya da 9 milletvekili çıkarırız diye düşünüyorum. Aslında 11’de 11 asıl hedefimiz. Ama seçim atmosferi malum, ilimizde farklı düşüncelere, siyasi görüşlere sahip kişiler var. Her parti, kendi için en yüksek başarıyı hedefler. Düzgün ve disiplinli çalışma sayesinde, kamuoyunun ilgisini ne kadar üzerimizde tutarsak o kadar başarılı oluruz.

Adaylık sıralamasında kaçıncı sırada olmayı bekliyorsunuz?
Birinci sırada olacağımı düşünüyorum. Belki iddialı bir söz fakat hedefimi en yüksek seviyede tutuyorum. İlimizin bakanı ve milletvekili aday adaylarımız çok güçlü. Toplumun her kesiminde kendini kanıtlamış kişiler var. Bu yarışı hepsi hak etmiştir. Aslında sıralama çok önemli değil. Bizim için AKP’nin en başarılı şekilde temsil edilmesi önemlidir. Her aday adayı gibi ben de sıralamaya en yüksek seviyeden girmeyi planlıyorum.

Aday listesinde yer almazsanız bağımsız aday olur musunuz?
Hayır, kesinlikle öyle bir düşüncem yok. Belki de bağımsız aday olsam en çok oy alacak kişilerden biriyim. Fakat fikir ve düşüncelerim sadece bende durursa bir işe yaramaz. Kendime milletvekili olmak istemediğim için bağımsız aday olmam.

Başbakan ile görüştünüz mü?
Başbakanımız ile 2 kez görüştük. Ama tanışma amacıyla görüştük, adaylık için herhangi bir destek istemedim. Kendisine İŞKUR İl Müdürü olarak yaptığım projelerden bahsettim. Milletvekilliği konusunda da genel başkan yardımcılarımız ve parti büyüklerimizden destek aldım.

Diğer adaylar hakkında düşünceleriniz neler?
Ben yalnızca kendimi değerlendirebilirim. Başkalarını değerlendirme noktasında değilim.

Milletvekili olduktan sonra yapacağınız çalışmalardan bahseder misiniz?
Uzman olduğum alanda çalışmalar yapacağım. İstihdamla ilgili hazırlamış olduğum çalışmalarım var. Hükümetin desteği, Çalışma Bakanlığı ve KOSGEB ile ortak çalışmalar yapmayı planlıyorum. Bunlardan bazıları engelliler için rehabilitasyon çalışmaları, eski mahkumların yeniden hayata katılmaları için projeler, orta yaşta işsiz kalanlar için iş imkanları ve sokak çocuklarını yeniden hayata kazandırma projeleri yapacağım. Başta Gebze bölgesi olmak üzere Kocaeli’ne istihdam anlamında her türlü imkanı değerlendireceğim. Sokak çocuklarını ve bağımlı olan çocukları yeniden sosyal hayata ve okula kazandırmak için gönüllü anneler tespit edeceğiz. Okul annesi, apartman annesi, sokak annesi, ilçe annesi ve il annesi belirleyeceğiz. Çocuklarımızla ve gençlerimizle bu anneler ilgilenecek. Projenin çalışmalarını bitirdim. Ama UNESCO’dan destek almam lazım, bunun için de hazine garantisi gerekiyor.

18 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR