İSU’dan Kartepe Uzunçiftlikte 3.7 km yağmursuyu altyapısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe ilçesine bağlı Uzunçiftlik Konak, Emekevler ve Çamlık mahallelerini sağlıklı altyapıya kav...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe ilçesine bağlı Uzunçiftlik Konak, Emekevler ve Çamlık mahallelerini sağlıklı altyapıya kavuşturmak için 3,7 km uzunluğunda yağmursuyu ve kanalizasyon hattı ile dere ıslahı gerçekleştirecek projeye başladı. Kasım ayında tamamlanacak proje, 2.2. milyon TL’ye mal olacak.

 

Artan yerleşim alanları ile birlikte ekonomik ömrünü tamamlayan ve altyapısı yetersiz kalan Uzunçiftlik bölgesindeki 3 mahallede özellikle yüzey sularından dolayı sıkıntı yaşanıyordu. İSU Genel Müdürlüğü, bölgeyi sağlıklı, modern altyapıya kavuşturmak ve yüzey sularını toplamak için proje hazırladı.

 

Bir süre önce başlanılan dere ıslahı ile yağmursuyu hattı boru döşeme çalışmalarının sürdüğü çalışmalarda Konak, Emekevler ve Çamlık mahallelerinde, çeşitli çaplarda borular kullanılarak, 2100 metre yağmursuyu ve 600 metre kanalizasyon hattı ile 1000 metre dere ıslahı yapılacak.

 

Bölgenin yağmursuyu ve kanalizasyon problemini uzun yıllar çözecek olan proje, Kasım ayında tamamlanacak ve 2.2 milyon TL’ye mal olacak.

30 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR