Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı

İzmit Belediyesi’nin 10 milyon liraya mal edeceği ve 5 milyon lirasını Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ödeyeceği Türkiye’nin en büyük Kadın s...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin 10 milyon liraya mal edeceği ve 5 milyon lirasını Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ödeyeceği Türkiye’nin en büyük Kadın sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli Bakan Fatma Şahin’in de katılımıyla atıldı. Başarılı bir projenin başlangıç aşamasına imza attıklarını belirten İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan yaptığı konuşma da, “Dev bir projeyi hayata geçiriyoruz. Türkiye’nin en büyük Kadın sosyal Yaşam Merkezi’nin bugün (DÜN) temelini atıyoruz. 10 milyon liraya mal olacak projemizin yarısını bakanlığımızın karşılayacağını öğrenince çok sevindik ve şükran duyduk. Birçok kadınımız bu arada yeteneklerini, isteklerini ve meslek sahibi olmalarının yanı sıra birçok aktivasyona da katılabilecekler. Sayın Bakanım Fatma Şahin’e ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım” dedi.
“KOCAELİ BÜYÜDÜKÇE
TÜRKİYE BÜYÜYECEK”
Bakan Şahin, “Gönül ortaklığı resmi ortaklık oldu. Artık sosyal yardımlar ve sosyal hizmetler tek çatı altında toplanmış bulunuyor. Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı olarak sorumluluk alanımız büyüdü. Ala yerel yönetimlerinde büyüdü. Artık yol, su, elektrikle belediyecilik olmayacak. Her türlü sosyal projeye belediyelerin imza atması ya da ucundan kenarından bir şekilde katılması gerekiyor. Kırsaldan sanayi kentine göçen ailenin kadınları da bocalıyor ve sonunda aileye katkı amaçlı iş hayatına atılıyor. Bu olaylar yaşanırken kadının tek başına bırakılamayacağı sorunlar çıkabiliyor. Bunun için Kocaeli her zaman iyi bir örnek olmaktan bile öteye gitmiştir. Kocaeli Büyüdükçe ve güçlendikçe Türkiye’de büyüyüp güçlenecektir. Bu gördüğünüz projenin yarısı olan 5 milyon lirayı biz bakanlık olarak karşılıyoruz. Gönül ortaklığımız vardı ama şimdi resmi ortakta olduk. Değişen sorunlara karşı değişen çözümlerle mücadele ve müdahale etmeliyiz. Biz birlikte Kocaeli, biz birlikte Türkiyeyiz” dedi.
TEMELİ ATTILAR
Daha sonra Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AKP Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün, Fikri Işık, Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur, Vali Ercan Topaca, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, Nevzat Doğan, İl Başkanı Mahmut Civelek, İlçe Başkanı Ali Korkmaz, KOÜ Rektörü Sezer Komsuoğlu hep birlikte temel atma butonuna basarak temeli atmış oldular.

23 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR