17 Ağustos Depremi sinema filmi oluyor

Türkiye'nin yaşadığı en büyük deprem olarak tarihe geçen 17 Ağustos 1999 Depremi, ‘Kayıp Sabah’ adıyla beyaz perdeye aktarılacak. Senaristliğini Ali B...

Türkiye'nin yaşadığı en büyük deprem olarak tarihe geçen 17 Ağustos 1999 Depremi, ‘Kayıp Sabah’ adıyla beyaz perdeye aktarılacak. Senaristliğini Ali Bayraktar’ın yaptığı filmin, yapımcılığını Ferhat Tosun üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Gölcüklü yönetmen İlker Özkap oturacak. Ayrıca 'Suskunlar' ve 'Yirmi Dakika' dizilerinin Görüntü Yönetmeni Yon Thomas ve Türk sinemasının bilinen görüntü yönetmeni Ekrem Ak da film ekibinde yer alacak. Projeyi hayata geçirmeye hazırlanan ekip, Değirmendere, Gölcük ve Kocaeli'nin bazı bölgelerinde film çekimi için incelemelerde bulundu.

 

KOÜ'LÜ ÖĞRENCİLER DE PROJEDE YER ALACAK

Türkiye'de bu konuyu anlatacak olan ilk film olma özelliğini taşıyan film projesinde, Kocaeli Üniversite'si İletişim Fakültesi uygulama birimi olan Halkla İlişkiler Atölyesi'nden Halil Doğan ve Emre Duman'ın yanı sıra birçok iletişim fakültesi öğrencisinin de yer alması bekleniyor.

 

ÇEKİMLER BU YAZ BAŞLAYACAK

Çekimleri yaz ortalarında başlayacak sinema filmi için 130 kisilik teknik ekip ve ünlü oyuncu kadrosu Ekrem Ak'a eşlik edecek. Amerikalı görüntü yönetmeninin görev alacağı filmin deprem anı ise Rus Visual Efect ekibi tarafindan gerçekleştirelecek.


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR