Kocaeli Sektörel Bazda Rekabet Analizi Projesi çalıştayı yapıldı

Kocaeli İl Özel İdaresi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve KASİAD’ın birlikte yürüttüğü “Kocaeli'de Sektörel Bazda Rekabet Analizi Raporu” adlı...

BÜYÜT

Kocaeli İl Özel İdaresi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve KASİAD’ın birlikte yürüttüğü “Kocaeli'de Sektörel Bazda Rekabet Analizi Raporu” adlı proje kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı toplantı salonunda sektör odak çalıştayı düzenlendi. Çalıştay, Kocaeli’de rekabet analizleri yapılacak üç sektör olan Bilişim, Makine Metal İşleme ve Otomotiv Yan Sanayi Sektörü temsilcileri, İl Özel İdaresi Daire Başkanı aynı zamanda projenin koordinatörü de olan Murat Ustaoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı yetkilileri, KASİAD Genel Sekreteri Yusuf Arabacı, Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Dülger’in katılımı ile yapıldı.
Çalıştay’ın açılış konuşmasını yapan Murat Ustaoğlu, Proje için sahadan veri toplamanın çok önemli olduğunu ifade ederek bu çalışmanın ilimize bir katkı olarak geri döneceğini yapılacak analiz raporu ile Kocaeli’nin fotoğrafının görüleceğini belirtti.
Rekabetçilik ve Kümelenme konularında katılımcılara bilgi aktaran IC Danışmanlık Firması yetkilileri Barış Cihan Başer ve Arife Yılmaz Rekabet Analiz Raporunun bir ilk adım olduğunu, durum tespiti yapılarak proje bitiminde kaynağı belirsiz yargılardan uzak, ölçülebilir, verilere dayalı sonuçların oluşacağını ve proje’nin saha çalışmasında, Kocaeli de Bilişim, Makine Metal İşleme ve Otomotiv Yan Sanayi Sektörlerinden 45 firma ile görüşülerek analiz raporu oluşturulacağını belittiler.
65.900,00 TL. hibe desteği olan “Kocaeli'nde Sektörel Bazda Rekabet Analizi Raporu” adlı proje MARKA’ ya yapılan toplam 128 proje başvurusu arasından başarılı bulunarak, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Kocaeli İl Özel İdaresi arasında 26 Mayıs 2011 tarihinde imzalanan sözleşme ile uygulamaya girdi. Proje kapsamında belirlenen sektörlerde analizlerin yapılarak raporlanması için, 1 Haziran 2011 tarihinde ihale yapıldı ve IC Danışmanlık şirketi en uygun fiyatı vererek sözleşme yapmaya hak kazandı.
Eylül ayının ikinci haftasında uygun görülecek bir tarihte ulusal etkinlik düzenlenerek Kocaeli’de Sektörel Bazda Rekabet Analizi Raporu kamuoyuna duyurulacaktır.

24 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR