AKP, aday adaylarını tanıttı

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyen 73 isimden 67 isim önceki akşam kendilerini teşkilat mensuplarına tanıt...

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyen 73 isimden 67 isim önceki akşam kendilerini teşkilat mensuplarına tanıttı. The Ness Otel’de düzenlenen tanıtım gecesine AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanlarının yanı sıra teşkilat mensupları katıldı.

 

CİVELEK DE GELDİ

Aday adayı programında konuşmayacak olmalarına rağmen AKP eski İl Başkanı milletvekili aday adayı Mahmut Civelek ve eski Milletvekili Eyüp Ayar da tanıtım gecesine katıldı. Programı olması dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yerine Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak tanıtım gecesinde yerini aldı. Otel girişinden itibaren milletvekili aday adayı olan isimler broşürlerini davetlilere verdiler.

 

OTELDE DÜZENLEME

Otelin içerisi Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun posterleri ile süslendi. AKP İl Başkanlığı Seçim Kurulu tarafından yapılan çalışma ile milletvekili aday adaylarının konuşacakları kürsüye dijital zaman yerleştirildi. Aday adaylarına üç dakika içerisinde kendilerini tanıtma imkanı sağlandı. Süre dolumunda mikrofon otomatik olarak kapandı. AKP’den milletvekili aday adayı olan isimler kendilerini tanıtırken konuşmaları sinevizyon eşliğinde sunuldu. Ayrıca salon içerisinde milletvekili aday adaylarına ayrı bir yer ayrıldı. Aday adaylarının kıyafetleri ise zorunlu tutulmadı. 

 

ADAY ADAYLARI KİTAPÇIĞI

AKP İl Başkanlığı tarafından hazırlanan milletvekili aday adayları kitapçığı oldukça dikkat çekti. Kitapçık içerisinde alfabetik sıra ile milletvekili aday adaylarının fotoğrafları ve özgeçmişleri yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Şemsettin Ceyhan, “13 yıl önceki heyecan ne ise aynı heyecan burada vardır. Salon doldu, sokaklar araç dolmuş durumdadır. 11 Şubat tarihinde başlayan aday adaylığı başvuruları 20 Şubatta son buldu. 73 aday adayımız vardır. 2011 genel seçimleri öncesinde 71 aday adayımız vardı. Artış ve ilgi devam ediyor. 14 tanesi bayandır. 13 tanesi 35 yaş altıdır. 9 tanesi de engelli aday adayımız vardır. Önceki yıllara göre başvurularda artış vardır” dedi.

 

“SİZLERİN OYUNA İHTİYACIM VAR”

Saat 18.30’da başlaması beklenen program 19.10’da başladı. Kürsüye ilk önce Hatice Ayden geldi. Ardından İbrahim Dalğalı, Ali Uzer, Mehmet Karayel ve Halil İbrahim Keleşoğlu kürsüye geldi. Keleşoğlu, “28 Şubat sürecinde sendikaları fareler gibi terk edenleri görünce sendikacılığa girdim. O süreçten itibaren mücadelemiz devam etmektedir. Şimdi milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum. Sizlerin vereceği 11 oydan birine ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

 

“ÜMMET AŞKIMIZ VAR”

Yalçın Coştur’dan sonra Mehmet Zeki Canşi, Oktay Yavlal’ın ardından ise Şükrüye Kıyga kürsüye geldi. Engelli aday adayı Cihan Düren’in konuşması partililer tarafından büyük alkış aldı. Bünyamin Doğruer, “28 Şubat sürecinde nereden nereye geldiğimiz görülmektedir. Bizlerin ümmet aşkı vardır. Güçlü kadrolar 7 Haziran’da ortaya çıkacaktır. Yenilgiden zaferlere ulaşıyoruz” dedi. 

 

“SONUÇ, MİLLETİN YÜZÜNÜ GÜNDÜRECEK”

Mehmet Akif Yılmaz, “Muhtar dahi olamaz denilen zamandan buraya gelindi. 8 Haziran sabahında milletin yüzünü güldürecek sonuç elde edilecektir. Dünya genelinde Müslümanlar sokağa seçim sonuçları sonrasında dökülecektir. Bu ülkemizde düşmanlık tohumları ekmek isteyenlere inat sevgi, hizmet tohumları ekmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

 

“ÖLENE KADAR AKP’DEYİM”

Ercüment Şahin ise “Adnan Menderes misyonunun devam ettirdiğine inandığım AKP saflarına katıldım. 7 Haziran genel seçimleri çok önemlidir. Mevcut anayasa cevap veremiyor. AKP oylarının artması için mücadele etmeliyiz. 400 milletvekili hedefine 8 milletvekili çıkaracağız. Ölene kadar buradayız” şeklinde konuştu. Aday adayı tanıtımında 14’ncü olarak Zehra Coşkun Salih kürsüye geldi. Mustafa Soydabaş’ın ardından Rabia Sezer Katırcıoğlu kürsüye geldi.

 

“400 VEKİL HEDEFİYLE YOLA ÇIKTIK”

İzmit Belediyesi eski meclis üyesi Erkan Aksoy’un ardından ise Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Hasan Aydınlık konuşmasını yaptı. Aydınlık, “Yeni Türkiye’nin kurulması yolunda yola çıktık” dedi. Recep Bilal Şengün, “400 milletvekili hedefiyle yola çıktık. Kefenimizi giyerek yola çıktık. Güçlü Türkiye yolunda birlikte gidiyoruz” ifadelerini kullandı. 22’nci aday adayı olarak kürsüye gelen Serkan Seyhan’ın ardından Kadir Çildiz kürsüye geldi. Milletvekili aday adayı Sinan Kartal’ın konuşması sonrasında 62 yaşında olan Hasan Olgun kürsüye geldi. En genç milletvekili aday adayı olan Ercan Özdemir’in konuşması sonrasında da Prof. Dr. Yılmaz Bingöl kürsüye geldi.

 

“SAĞLIKTA YETERLİYİZ”

Bingöl, “Umuttepe’de fil dişi kulelerinde olmak yerine sizlerle birlikte çalışma yaptım. 12 ilçede eğitim çalışmaları içerisinde oldum” derken ardından Murat Atar kürsüye geldi. Atar’ın ardından Mehmet Batuk kürsüye gelerek kendisini tanıttı. Mehdi Taştan’ın ardından da Darıca eski İlçe Başkanı Hakan Höbek kürsüye geldi. Höbek, “Sağlık alanında kendimizi yeterli görüyorum. Bu alanlarda çalışma yapmak istiyorum. Her zaman teşkilatın içerisinde oldum” ifadelerini kullandı.

 

“DURUŞUMUZ BELLİDİR”

AKP İzmit İlçe eski Başkanı Hüseyin Yusuf ise “Yaşım 43, üye numaram 20’dir. Çocuklarıma bırakacağım en büyük mirasım budur. Sizlere vaadim sadece duruşumuzdur. Dün neysek bugün aynıyız yarın da aynı olacağız. Vefa duygusunun ne olduğunu biliyoruz. AKP bu sayede buraya gelmiştir” açıklamasında bulundu. 

 

“28 ŞUBAT’TA İŞSİZ KALDIM”

33’üncü milletvekili aday adayı olan Davut Coşkun Şiviloğlu ise “Çok önemli bir sürecin içerisinden geçmekteyiz. Kocaeli’nin heyecanını meclise taşımak istiyorum” dedi. Aday adayı olan Emine Ergül, “28 Şubat sürecinde görevimden oldum. Şimdi karşınızda aday adayı olarak bulunuyorum” ifadelerini kullandı. Yeşim Ayaz Dağcı’nın ardından Adnan Şenol kürsüye geldi.

 

“GÖLCÜK VEKİLLİK İSTİYOR”

Eski sendikacı Osman Kalkan, “Gölcük halkı vekillik istemektedir. 4 dönem geride kaldığını ziyaret ettiğim yerlerde bunu söylediler. Gölcük ilçesinden çok önemli isimler aday adayı olmuşlardır” dedi. Tarkan Türker’in ardından 2011 genel seçimleri öncesinde AKP aday listesinin 8’inci sırasında yer alan Sami Çakır, “28 Şubat süreci bir mücadele sonrasında bertaraf edilmiştir” ifadelerini kullandı. 42’nci milletvekili aday adayı Eyüp Karagülle konuşmasında “Bizler milletvekilliğine değil Kocaeli’den en güzel sonucu elde etmek ülke genelinde 400 milletvekili çıkarmak için çalışmaya adayız” dedi.

 

ÜRÜN KAZA GEÇİRDİ

Murat Öztürk’ün konuşması sonrasında kürsüye Şahin Ayyıldız geldi. Figen Ürün kaza geçirmesinden dolayı geceye katılamadı. KOTO eski Meclis Başkanı Recep Ekşi’nin kızı Serap Ekşi kürsüye geldi. Yücel Nazlı’dan sonra da Vildan Doğan kürsüye geldi. Adnan Kurt’un ardından SP’den istifa ederek AKP saflarına katılan Alaettin Köksal söz alarak, “Bizden sonra tufan anlayışı burada yoktur. Gençlere hedef gösterilmiştir. 7 Haziran seçimleri sadece Türkiye için değil dünya mazlumları için önemlidir. Herkesin bu taşın altına elini koymalıdır. Siyaset bedel ister” ifadelerini kullandı. 

 

“DESTEK ALARAK YOLA ÇIKTIM”

28 Şubat sürecinde yaşadıklarını anlatan İŞKUR eski İl Müdürü Öztekin Kaşukçi’den sonra Şaban Doğan kürsüye geldi. Can Ak’ın konuşması sonrasında AKP eski İl Yönetim Kurulu üyesi Halit Çokan kürsüye geldi. Çokan, “Sizlerden destek alarak yola çıktım. Evladınıza sahip çıkacağınıza inanıyorum” dedi. Şenol Çiçek’in konuşması sonrasında Zafer Alkan ardından Erol Özavcı kürsüye geldi.

 

28 ŞUBAT SÜRECİ

Sema Akçay’ın konuşması sonrasında söz alan Seyfettin Öztürk, “28 Şubat sürecinde Ulucanlar Cezaevinin yolunu gösterdiler. Teşkilatlarımız çalışmalarımız sayesinde başarabiliriz. Cesaretinin kaybeden her şeyini kaybeder” dedi. Tülay Çırak’ın ardından ise eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhun Yalçın kürsüye geldi. Abdullah Zorlu’nun ardından Gülümser Akkoyunoğlu kürsüye geldi.


“OMUZ OMUZA MÜCADELE”

Akkoyunoğlu, “Kadınlarımızın sorunlarının çözümü için aday adayı oldum. Sizlerin sesi olmak istiyorum” derken, kürsüye Yaşar Ellialtı geldi. Gebze eski İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı kürsüye geldi. Kaflı, “Teşkilatlarda dünü olan bir isim olarak sizden destek istemeye geldim” dedi. Ayşe Müge Olşen ise “Kocaeli teşkilatlarımızla omuz omuza mücadele edeceğiz. AKP’li anlayışının temelinde insan vardır. Milletimize hizmet etme yolunda birlikte olacağız. AKP milleti özgürleştirme hareketidir. Güçlü bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Kadınlarımız, gençlerimiz için mecliste olmak için yola çıktık. Durmadan yola devam edeceğiz” dedi. Serkan BORLAK

01 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR