"Let's Do It" şimdi de Körfez’de

2008 yılında Estonya`da geniş bir ulusal çevre hareketi ile Let's Do It! (Haydi Yapalım) diye başlayan ve ilk kez 2012 yılında Türkiye`de de başlayan...

BÜYÜT

2008 yılında Estonya`da geniş bir ulusal çevre hareketi ile Let's Do It! (Haydi Yapalım) diye başlayan ve ilk kez 2012 yılında Türkiye`de de başlayan kampanya kapsamında Kocaeli Üniversitesi EMK Kulübü, Toplumsal ARGE Derneği ve JCI Kocaeli İlimtepe Mahallesi`nde çevre temizliği etkinliğinde bir araya geldiler.

 

YAŞANILABİLİR BİR DÜNYA İÇİN

Gelecek nesillere temiz ve yaşanılabilir bir Körfez bırakmak için çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Körfez Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek önemli bir etkinliğe imza attı. Bölge sakinlerinin de ilgisini çeken etkinlik büyük beğeni topladı. Kısa bir süre önce Hereke bölgesinde farkındalık ve duyarlılık yürüyüşü yapan Kocaeli Üniversitesi öğrencileri aynı şekilde ellerine aldıkları poşetlerle bölgeyi dolaşarak çevreye zararlı bütün atıkları topladılar.

 

ÖNEMLİ BİR ETKİNLİĞE İMZA ATILDI

Yüreği sevgiyle dolu üniversite öğrencileri farkındalık yaratmak adına gerçekleştirdiği etkinlikte çevrede bulunan ve çevreye zarar veren maddeleri topladı. Amaçlarının milyonlarca gönüllüye ulaşmak ve dünyayı eskisi gibi pırıl pırıl ve sağlıklı hale getirmek olduğunu belirten öğrenciler, Körfez Belediyesi ile işbirliği yaparak önemli bir etkinliğe imza attı. Dünyanın tamamının yüzleştiği atık problemine karşı bu problemi çözmek için uğraş gösteren insanları bir araya getirerek, bu probleme dikkat çekmek isteyen öğrenciler etkinlik kapsamında bize destek veren Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Ayakkabıdan araba lastiğine yüzlerce çeşit atığı toplayarak poşetlere dolduran gönüllüler, ormanlık alanda bulunan atıkları da birer birer topladılar.

17 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR