MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü: NCITY AVM yangınının sorumlusu belediyedir

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, NCITY Alışveriş Merkezi’nde çıkan yangından İzmit Belediyesi’ni sorumlu tuttuMHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın haftalık...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, NCITY Alışveriş Merkezi’nde çıkan yangından İzmit Belediyesi’ni sorumlu tuttu

MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın haftalık yönetim kurulu toplantısı önceki akşam yapıldı. Toplantı önceki basın açılaması yapan ilçe başkanı Aydın Ünlü, sözlerine NCITY Alışveriş Merkezi’nde çıkan yangında zarar gören esnafa geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. NCITY yangınıyla birlikte İzmit Belediyesi’nin acı gerçeklerle yüzleşmesi gerektiğini belirten Ünlü, “Depremden sonra biz akıllandık deyip, hiç akıllanmayan, kaçak yapı yapmaya devam eden İzmit Belediyesi’ni akıllanmaya davet ediyoruz. NCITY AVM’nin yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin iskân belgesi yok” dedi.

ENCÜMEN YIKIM KARARI ALMIŞTI
Ünlü sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmit Belediyesi buraya dört defa para cezası kesti, encümen tarafından yıkım kararı alındı ve 2010 yılında yıkım için ihale açıldı. Yandaş müteahhitler ihaleye girmedikleri için ihale iptal oldu. İzmit Belediyesi ikinci yıkım ihalesini 2011 yılında gerçekleştireceğini söyledi ve yıkım kararını gerçekleştirmedi. Belediye, NCITY AVM’nin hiçbir denetimini de yapmadı ve işyeri açma çalışma ruhsatını esnaflarımıza veremedi. İzmit Belediyesi’nin NCITY AVM’nin yanmasında çok büyük sorumluluk ve ihmali vardır.”

TAŞINMAZIN BORCU AÇIKLANSIN
NCITY AVM’nin yangın söndürme tesisatını kimin denetlediğini, yangın söndürme su fıskiyelerinin neden çalışmadığını sorgulayan Ünlü, “Binadan En son 02.30’da çalışanlar çıkmıştır. Saat 03.00’de yangın başlamıştır. Buranın özel güvenliği neden müdahale edememiştir? NCITY, yangının denetim ve sorumluları kimlerdir? NCITY AVM, devletin hüküm ve tasarrufunda bulunan taşınmazın üzerindeki bir yerdir. Kocaeli Defterdarlık’ını ve İzmit Milli Emlak Müdürlüğü’nü bu taşınmazın kaç para ecrimisilden dolayı devlete borcu bulunduğunu açıklamaya davet ediyoruz” dedi.

19 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR