SUMOTAŞ tek yumruk

Aylardır Frito Lay krizi ile uğraşan Suadiye’de Sumotaş kongresi tam anlamıyla kamyoncuların ve Suadiyelilerin birlik gösterisine dönüştü. Karşısına a...

BÜYÜT

Aylardır Frito Lay krizi ile uğraşan Suadiye’de Sumotaş kongresi tam anlamıyla kamyoncuların ve Suadiyelilerin birlik gösterisine dönüştü. Karşısına aday çıkmayan ve yönetimde değişiklik yapmayan Hüseyin Erhan 3 yıllığına tekrar güven tazeledi. Erhan, “Hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz” dedi

SS Suadiye 64 Nolu Lojistik Taşıyıcılar Kooperatifi’nin mali ve olağan kongresi kooperatifin toplantı salonunda yapıldı. İki listeyle yapılması beklenen kongre, Pepsico- Frito Lay’in son çıkışı nedeniyle nakliyecilerin birlik ve gövde gösterisine dönüştü. Suadiyeli kamyoncuların tek yumruk olduğu kongrede başkan Hüseyin Erhan’ın karşısına rakip çıkmazken yönetim kurulu listesinde de değişiklik yapılmadı.

BÜYÜK KATILIM VARDI
Saat 11.00’de başlayan kongreye ilgi büyüktü. Üyelerin neredeyse tamamı kongreye katılırken yüzlerce Suadiyeli de kongreyi merak ve heyecanla izledi. Kongreye Kartape Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, eski Suadiye Belediye Başkanlarından Hüseyin Top, muhtarlar, Kartepe Esnaf Kefalet Kooperatifi yöneticileri, Marmara Birlik çatısı altındaki nakliye kooperatiflerinin başkanları ve yöneticileri de katıldı.

KARABALIK’TAN ÇAĞRI
Divan Başkanlığını eski Suadiye Belediye Başkanı ve kooperatif eski başkanlarından Musa Öğünç’ün yaptığı kongrede konuşan Karabalık, kooperatif üyelerine birlik çağrısı yaptı. Şükrü Karabalık, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın da size selamları var. Süreci o da yakından takip ediyor. Zaman iç mücadele zamanı değildir. Zaman birlik olma zamanıdır. Seçim günü gazetelere verilen ilanlar göstermektedir ki hak arama mücadelesinde bizlerin kol kola girme zamanıdır” dedi. Karabalık’ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

DEVLETİMİZİ YOK SAYDILAR
Kongrede konuşan başkan Hüseyin Erhan’ın gündeminde ise Frito Lay krizi vardı. Erhan, “Aylardır çok zor bir süreci yönetiyoruz. Pepsico’nun bölge gerçeklerini yok saydığı, nakliye piyasası gerçeklerini görmezden geldiği bu süreçte devletimizin her kademesi çözüm için çaba sarf etti ama Türkiye’yi 3. Dünya ülkesi zannedenler devletimizi de yok saydılar. Kongreye saatler kala gazetelere verilen ilan bizi bölmek için yapılan oyunun ne kadar planlı olduğunu gösteriyor. Kooperatifin her üyesi benim kardeşim en küçük faydaları benim de meselemdir” dedi.

ERHAN GÜVEN TAZELEDİ
Önceki Sumotaş kongreleri genelde çift listeli olmasına karşın yaşanan süreçte üyelerin birlik ve beraberlik arzusu bu kez en üst noktaya çekti. Kongrede tek adaylı yapılan seçimle Hüseyin Erhan ve yönetimi 3 yıllığına tekrar güven tazeledi. Kongre sonrası konuşan Hüseyin Erhan, “Sağduyu için tüm üyelerimize teşekkür ederim Herkes bilsin hakkımızı kimseye yedirmeyiz. Suadiye’de sosyal barışı bozmaya kalkanlara gereken cevabı mutlaka vereceğiz” dedi. Erhan’ın konuşması sonrası salonda büyük coşku yaşandı. Kongre biter bitmez Erhan’ı arayan AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz bundan sonraki süreçte de kooperatifin yanında olduklarını söyledi.

23 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR