Cem Uzan, yeniden başlıyor!

Bu seçimlerde Çiller’in Doğru Yol Partisi, Yılmaz’ın Anavatan Partisi ve Devlet Bahçeli’nin MHP’si baraj altında kalmıştı. DYP ve MHP’yi meclisten uz...

Bu seçimlerde Çiller’in Doğru Yol Partisi, Yılmaz’ın Anavatan Partisi ve Devlet Bahçeli’nin MHP’si baraj altında kalmıştı. DYP ve MHP’yi meclisten uzak kalmasındaki en büyük etken Cem Uzan liderliğinde ilk kez seçimlere giren Genç Parti’nin yüzde 7,9 oranında bir oy oranına ulaşması oldu. Özellikle MHP ve DYP’den büyük oranda oy çalan Genç Parti, bu iki partiyi siyaset sahnesinden düşürmüştü.

 

Ancak Uzan ailesine yönelik olarak başlayan operasyonların ardından Cem Uzan ve beraberindekiler ülkeden kaçmak durumunda kaldı. Fakat o günlerden beri Genç Parti varlığını korudu. Her seçime girme hakkı elde eden, ancak aday çıkarmayan ve seçimlere girmeyen Genç Parti’de son dönemde büyük bir hareketlilik yaşanıyor.

 

Evet, yurt dışında kaçak hayatı yaşayan, kendi deyimi ile sürgünde bulunan Cem Uzan yeniden sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Özellikle sosyal medya üzerinden hareketliliğe başlayan Uzan, kendine yeni bir slogan da bulmuş.

 

16 Şubat 2016 tarihinde büyük kurultayını toplamayı amaçlayan Cem Uzan, “Yeniden başlıyoruz Türkiye” sloganı ile 2019 için hazırlıklarına başlayacak.

10 Kasım 2015 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR