Efe, İş dünyasının taleplerini anlattı

Körfez Ticaret Odası (KTO) kasım ayı meclis toplantısı meclis başkanı Güngör Ayhan’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan KTO Başkanı Mustafa Ef...

Körfez Ticaret Odası (KTO) kasım ayı meclis toplantısı meclis başkanı Güngör Ayhan’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan KTO Başkanı Mustafa Efe, meclis ve meslek komiteleri üyelerine bilgi verdi.

 

“TEK BAŞINA İKTİDAR ŞANSTIR”

1 Kasım seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını dileyen Başkan Efe, “Milletimiz iradesini sandıkta göstermiştir. Böylece Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur. Seçimlerde büyük bir başarı göstererek milletimizin teveccühünü kazanan AK Parti’yi de tebrik ediyorum. Seçim sürecini geride bıraktık. Yeniden ve güçlü bir tek parti iktidarının sandıktan çıkmış olması, istikrar, huzur ve güvenin daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsattır. Türkiye şimdi bu fırsatı kullanmalı, ekonomiye ve reforma odaklanmalıdır” açıklamalarında bulundu.

 

EFE, ÖZEL SEKTÖRÜN BEKLENTİLERİNİ AÇIKLADI

Özel sektörün 64. hükümetten beklerine de değinen KTO Başkanı Mustafa Efe, “Ekonomide güven artırıcı adımlar ve ekonomi yönetimi alanında; kamu-özel sektör istişareleri artırılmalı, ekonomi politikalarına etkinlik kazandırmak için ekonomi ile ilgili bakanlıklar yeniden düzenlenmeli, meslek liselerini cazibe merkezi yapmak için meslek lisesi öğrencilerine destek verilmelidir, asgari ücret artışı, istihdam üzerindeki vergi yükleri, kıdem tazminatı ve zorunlu istihdam uygulamaları birlikte ele alınarak işgücü piyasası reformlarının tamamı ile birlikte hayata geçirilmelidir. KDV oranları değiştirilmemeli, damga vergisi kaldırılmalıdır. Hukuk, rekabet, KOBİ’lerin finansman erişimi gibi alanlarda da değişikliklere gidilmeli” dedi.

 

ANKET DE YAPILACAK

64. hükümette yeniden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürütecek olan Fikri Işık’ı da tebrik eden Efe, bunun ilimiz için büyük bir şans olduğunu dile getirdi. Akredite oda olduktan sonra çalışmalarını sürdüren Körfez Ticaret Odası, başlatacağı üye memnuniyet ve bilgi güncelleme anketi ile de 2016 çalışma ve eğitim programını oluşturacak. Toplantı sonrasında komite üyeleri söz alarak asgari ücrette yapılacak değişiklikler hakkında işçi ve işveren açısından görüş ve önerilerini dile getirdi.

28 Kasım 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR