Kaplan, Korelilerle buluştu

Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Kim Gwang Lim ve başkanlığı'ndaki heyet ile Dostluk Grubu Başkanı Ünal Kaçır ve Dostluk G...

BÜYÜT

Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Kim Gwang Lim ve başkanlığı'ndaki heyet ile Dostluk Grubu Başkanı Ünal Kaçır ve Dostluk Grubu Üyesi CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan bir araya geldi.

 

“TİCARET GELİŞEBİLİR”

Dostluk Grubu Başkanı Ünal Kacır, Türkiye ile Kore arasında uzun yıllara dayanan dostluk ilişkisi bulunduğunu belirterek, ilişkilerin son yıllarda ekonomik ve ticari alanlarda arttığını belirtti. İki ülke arasındaki ticari hacmin 6 milyar 350 milyon dolara ulaştığına vurgu yapan Kacır, Türkiye’nin bu ticari ilişki hacmi içerisinde yüzde 90 ithalat, yüzde 10 ihracat yaptığını belirtti ve iki ülke arasındaki ticari dengesizliğe dikkat çekti.

 

“DOSTLUK PEKİŞECEK”

İki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerini, parlamentolar arasında da artırmak arzusunda olduklarını ifade eden Kacır, iki ülke yöneticilerinin karşılıklı birbirlerini ziyaret etmeleri, karşılıklı görüşmelerin arttırılması ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin iki ülke arasındaki dostluğun pekişmesi açısından olumlu etki yapacağını belirtti.

 

“BİZİM DOSTUMUZSUNUZ”

Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Kim Gwang Lim ise konuşmasında TBMM Türkiye-Kore Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ünal Kacır’a kendilerine vakit ayırdığı için teşekkür etti. Kore halkının Türk halkını kardeşi gibi gördüğünü de belirten Kim Gwang Lim, Korelilerin en çok ziyaret ettiği üç ülkeden birinin Türkiye olduğunu söyledi.

23 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR