TSM’nin korosu ayakta alkışlandı

Büyükşehir Belediyesi TSM Korosu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser verdi. Konser davetliler tarafından ayakta alkışlandıBüyükşe...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi TSM Korosu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser verdi. Konser davetliler tarafından ayakta alkışlandı

Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği ve 1947 yılında kurulan eski adı İzmit Türk Sanat Musikisi Derneği olan Büyükşehir Belediyesi TSM Korosu, şef Erdinç Çelikkol yönetiminde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser verdi. Konser Türkiye’nin en büyük futbol derbisi olan Galatasaray-Fenerbahçe maçı ile aynı saatte gerçekleşmesine rağmen, salondaki izleyici sayısı hiç de azımsanacak gibi değildi.

46 SAZ SANATÇISI
Büyükşehir Belediyesi Türk Musiki Derneği Korosu’nun şef Erdinç Çelikkol yönetiminde gerçekleştirdiği konserin teması iki ünlü bestecimiz eserlerinin seslendirilmesi üzerineydi. Ünlü bestekarlar Hacı Arif Bey ve Dr. Alaeddin Yavaşça’nın unutulmaz eserlerinden seçimlerin yer aldığı konser de 46 saz sanatçısı ve 22 korist yer aldı. 2013 yılı nisan ayında 65’nci sanat yılını kutlayacak olan dernek müthiş bir konserin yer alacağı bir dizi etkinlik planlıyor.

YAVAŞÇA TELEFON ETTİ
Hocası Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça’yı yaşayan efsane olarak nitelendiren ünlü şef Erdinç Çelikkol, hocasının da konsere katılmasını organize etmişti. Fakat ünlü besteci Alaeddin Yavaşça’nın Kilis’teki bir kültür merkezine adının verilmesi üzerine Kilis’e gittiği ve konsere zamanında yetişemediği öğrenildi. Bunun üzerine eski hocasını telefonla arayan Erdinç Çelikkol, Dr. Alaeddin Yavaşça’nın canlı olarak izleyicisiyle buluşmasını sağladı. Alaeddin Yavaşça, kendisine gösterilen bu ilgi ve alaka için herkese çok teşekkür etti.

VALİ YARDIMCISI DA SOLO OKUDU
Kocaeli Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan’ın da solo okuduğu konserde toplam 29 eser seslendirildi ve bu eserlerden 6 tanesi solo okuyucular tarafından sergilendi. Dağıstan Kılıçaslan “Gurub etdi güneş, dünya karardı” adlı Kürdili Hicazkar bir eseri seslendirdi.
Konsere Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun yerine vekaleten Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak katıldı. Konser sonunda başta Erdinç Çelikkol’a, Zekeriye Özak’a, Bursa’dan Gemlik’ten gelen yetkililer bile çiçek verdiler. Çiçek verenler arasında Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Gülay Sökül de bulunuyordu.

18 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR