Ağıralioğlu: Bu vatana hizmet etmiş insanlara layık değiliz

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Ocakları’nın kuruluşunun 104’üncü yıldönümü ve 2009 seçimleri öncesi uçak kazasında hayatı...

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Ocakları’nın kuruluşunun 104’üncü yıldönümü ve 2009 seçimleri öncesi uçak kazasında hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 7. yıldönümü nedeniyle Muhsin Yazıcıoğlu’nun BBP Genel Başkanı iken Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkanı olan ve şimdi de Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanı olan Yavuz Ağıralioğlu’nu ağırladı.

 

“MİLLETİN İSTİKBALİNE PUSU KURULDU”

Yücel Alpay Demir, Türk Ocakları’nın kuruluşundan bugüne kadar fikir ve dava adamlarının yetişmesine katkı sağladığını belirtti. Yavuz Ağıralioğlu, “Muhsin Başkan 1980 öncesi dönemde milletin istikbaline pusu kurulduğunda en cesur haliyle karşı durmuştur. Muhsin Başkan siyasete adım atarken, ‘Sözümü Allah’a emanet edeceğim’ diyen biriydi. Siyasette rakiplerine karşı yiğitçe ve dürüst tavır takınan Yazıcıoğlu sabırlı ve tahammüllü bir yapıya sahipti.

 

“BERBAT EDİLEN HER ŞEYİN BEDELİNİ ÖDEYECEĞİZ”

Muhsin Yazıcıoğlu’nun sadece anmak değil anlamanın da önemli olduğundan bahseden Ağıralioğlu, “Biz millet olarak en son 100 yıl önce Çanakkale’de birlikte olabildik. Bu vatana bin yıllık hizmet etmiş insanlara layık değiliz. Nitekim son zamanlarda berbat edilen her şeyin bedelini biz ödeyeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı. Sohbete Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Selçuk Pınar, Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, Yesevi Ocağı Başkanı Engin Sönmez de katıldı.

27 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR