Doğan: Herkes kitap okusun istiyoruz

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla hayata geçirilen proje kapsamında, İzmit’teki kahveler artık oyun oynanıp zaman geçirilen yerler olma...

BÜYÜT

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla hayata geçirilen proje kapsamında, İzmit’teki kahveler artık oyun oynanıp zaman geçirilen yerler olmaktan çıkıp kitap okunan, satranç oynanan ve sohbet edilen yerler haline geldi.

 

PROJEYE 30 KAHVEHANE KATILDI

Yaklaşık 4 yıl önce açılışı gerçekleştirilen Kahvemiz Evimiz Projesine halen 30 kahvehanenin katıldığı öğrenildi. Başkan Doğan, proje sayesinde kahvehanelere eskiden olduğu gibi kıraathane kültürünün yerleşmeye başladığını belirterek “Amacımız kahvehaneleri sadece oyun oynanıp zaman geçirilen yerler olmaktan çıkartıp kitap okunup sohbet edilen yerler haline getirmektir. Proje kapsamında, kahvehanelerin uygun köşesine bir kitaplık koyuyoruz. Kitapları belediye olarak biz temin ediyoruz. Kitaplıkta herkese hitap edecek kitap olmasına önem veriyoruz. Ayrıca, projeye katılan kahvehanelere satranç takımı da hediye ediyoruz. Kitap dostu bir belediye başkanı olarak, projenin daha da yaygınlaştırılmasını arzu ediyoruz. Eskiden sadece oyun oynanan bu mekânlarda, artık kitap- gazete ve dergi okunup satranç gibi zihin sporları ile de meşgul olunuyor” dedi.

 

HEDEF BÜTÜN KAHVEHANELERİ PROJEYE DÂHİL ETMEK

Doğan “İnsanlar kıraathaneye gelince çay içsin, kitap okusun, satranç oynasın, buralarda ev sıcaklığını bulsun istiyoruz. Bu yüzden Kahvemiz Evimiz Projesini hayata geçirdik Proje ile hem kahvecilerimizin mekânlarını güzelleştiriyor hem de kitap okuma alışkanlığını geliştiriyoruz. Kahvemiz Evimiz Projesi ile insanlar artık kahvehanelere okey, kâğıt oyunu oynamak için gelmiyor, kitap okumak, satranç gibi zihin geliştirici etkinlikler için geliyorlar. Hedefimiz, kentimizdeki bütün kahvehaneleri projeye dâhil etmektir” şeklinde konuştu.

24 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR