Bilgi Evleri’nden velilere Açık İlköğretim Kursu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olan Bilgi Evleri, öğrencilerin yanı sıra velilere de eğitim veriyor. Çeşi...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olan Bilgi Evleri, öğrencilerin yanı sıra velilere de eğitim veriyor. Çeşitli nedenlerden dolayı eğitimine ara vermiş olan çok sayıda öğrenci velisi Bilgi Evleri’nde açılan Açık İlköğretim Kursları’na katılıyor. Uzman eğitmen gözetiminde ücretsiz ders alan veliler hayalini kurdukları diplomalarına bir adım daha yaklaşıyor.
 
GEÇEN YIL AÇILMIŞTI
Bilgi Evleri’nde açılan Açık İlköğretim Kursları bu yıl da devam ediyor. Ücretsiz eğitim olanağından yararlanan veliler kendilerini geliştirerek, eğitim seviyelerini yükseltiyor.
 
VERİLEN DERSLER
Bilgi Evi Açık ilköğretim kurslarında Fen ve Teknoloji, Türkçe, Matematik ve İngilizce dersleri veriliyor. Veliler Bilgi Evleri’nde verilen Açık İlköğretim Kursları’nın kendileri için önemli bir fırsat olduğunu kaydetti. Bilgi Ev’lerinin çocuklarına olan yararlarının sayılamayacak kadar çok olduğuna dikkat çeken veliler, “Bunun yanı sıra biz velilerin de eğitimine büyük özen gösteriliyor. Burada ücretsiz ders alma imkânına kavuştuk. Böylece eğitim seviyemizi yükselterek, kendimize ve çocuklarımıza daha faydalı hale geliyoruz” dedi.
 
KÜTÜPHANE ONLARA AÇIK
Veliler derslerinden arta kalan zamanlarda Bilgi Evi’nin kütüphanesinden de ücretsiz yararlanabiliyor. Veliler, kişisel gelişim, aile içi iletişim, tarih, edebiyat, roman ve güncel kitaplara yoğun ilgi gösteriyor.

10 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR