ÖĞÜT, KURBAN PAZARLARININ ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİ

150 bin el ilanını bizzat dağıttıÖĞÜT, KURBAN PAZARLARININ ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİCHP Ardahan milletvekili, Gebzeli işadamı ve Kocaeli Büyükşehir Beledi...

BÜYÜT

150 bin el ilanını bizzat dağıttı

ÖĞÜT, KURBAN PAZARLARININ ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİ


CHP Ardahan milletvekili, Gebzeli işadamı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanlığı için adı tartışılan Ensar Öğüt, hem domuz yağı ile yapılan yem ile beslendiği için dini açıdan sakıncalı olduğunu ve köylüyü zarara uğrattığını ileri sürdüğü ithal hayvan ve ete karşı savaş açtı. Arefe günü de pazarları turlayan Öğüt, kampanyayı Kocaeli’nden başlattı. Öğüt bayram süresi ve sonrasında ülke çapında tam 1 milyon el ilanı dağıtacaklarını söyledi.

EL İLANLARINI BİZZAT DAĞITTI
Tatili tercih etmeyen ve bayramda çalışmayı İlk olarak bölgenin en büyük kurban pazarında tek tek hayvan barınaklarını gezen ve hayvan satıcılarına bizzat el ilanı veren Öğüt, arife günü de Körfez ve Derince pazarlarlarını dolaşarak el ilanı dağıttı ve dağıttırdı. Tatili değil, bayramda çalışmayı tercih eden, Kocaeli’deki tüm hayvan pazarlarını dolaşacağını da ifade eden Öğüt, gerek bayram gerek bayram sonrası tüm illerde vatandaşlara ulaşacağını söyledi.

‘DOMUZ YAĞI YEMİ YİYLORLAR’
Öğüt, dağıttığı el ilanlarında, “Domuz yağı ve sakatatından yapılan yemle beslenen ithal hayvan etini yemeyelim. İnancımıza göre sağlıklı yerli hayvan eti yiyelim. Köylümüze destek verelim. İthal et getirdiler köylümüzü batırdılar” görüşüne yer verdi.

15 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR