Darıca'da okul müdürleri toplandı

Yeni eğitim öğretim dönemiyle birlikte gerçekleşen atamalarla Darıca'ya gelen müdürlerinin kaynaşmaları ve ülke genelinde yapılan Temel Eğitimden Ort...

BÜYÜT

Yeni eğitim öğretim dönemiyle birlikte gerçekleşen atamalarla Darıca'ya gelen müdürlerinin kaynaşmaları ve ülke genelinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında tam puan alan öğrencilerin ödüllendirilmesi için düzenlenen programa Darıcadaki tüm okul müdürlerinin yanı sıra Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve şube müdürleri katıldı.

Yapılan konuşmalarda Eğitim ve öğretimin Darıca’ki durumu ve yapılması gerekenler üzerine olurken, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak  "Belediye Olarak her alanda vatandaşların yanındayız ilçemizde her mahallemizde oluşturmuş olduğumuz bilgievlerimizle yavrularımıza okullarında almış oldukları eğitime destek niteliğinde takviye edici bir hizmet veriyoruz. Maddi durumu iyi olmayan dershane gidemeyen öğrencilerimizin ağırlıkla kullandığı bilgievlerimiz, okul derslerinin yanında değer dersleri, müzik, resim, satranç, tiyatro vb. eğitimlerle hayata her anlamda hazırlıyoruz" diyen Karabacak gelecek nesillerin eğitimlerinin çok önemli olduğu vurguladı.

Darıca'da eğitim öğretim veren okulların fiziki şartlarının çok iyi olduğunun ve aynı oranda başarı beklediklerinin altını çizen Darıca Kaymakamı Ömer Karaman sözlerine şöyle devam etti; Kocaeli'nin eğitimdeki seviyesi belli bunun üst seviyelere çıkarmak öğretmenlerin olduğu kadar müdürlerin de ellerinde olan bir durum. Bu sebeple her okul müdürü okulunun eğitim seviyesinden sorumludur. Bu seviyenin yükselmesinde hem kaymakamlığımız hem de belediyemiz sizlerin hizmetindedir. Zaten belediyemizin yapmış olduğu hizmetler ortadadır" dedi.

Program konuşmaların ardından tüm Türkiye’de yapılan Temel Eğitimden  Ortaöğretime  Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun hepsini bilerek tam puan alan on dört öğrencinin ödüllendirilmesinin ardından sona erdi.

23 Ocak 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR