“Seçimi miting kazandırdı”

        AKP İzmit İlçe Başkanlığı, 20. danışma meclisini Antikkapı Restoran’da gerçekleştirdi. Teşekkür amacıyla gerçekleştirilen toplantıya 2 bin 500...

 

 

 

 

AKP İzmit İlçe Başkanlığı, 20. danışma meclisini Antikkapı Restoran’da gerçekleştirdi. Teşekkür amacıyla gerçekleştirilen toplantıya 2 bin 500 sandık görevlisi ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AKP Milletvekili İlyas Şeker, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz katıldı.

 

HEDEFİ BÜYÜTTÜLER

Toplantıda konuşan İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, seçimden alınlarının akı ile çıktıklarını söyledi. Korkmaz, “Bu seçimde, milletimiz istiklal ve istikbali seçmiştir” dedi. Korkmaz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 60’ı hedeflediklerini söyledi.

 

ENGEL TANIMAYIZ

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise konuşmasında başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti. AKP’nin her seçimden zaferle çıktığını hatırlatan Doğan, “Seçim öncesinde önce Allah’a, sonra halkımıza güvendik” diye konuştu. Çok çalışmayla önlerinde kimsenin duramayacağını vurgulayan Doğan, “İster efsaneler, ister paraleller olsun. Biz tesadüfi bir grup değiliz. Büyük bir ekibiz” diye konuştu.

 

ZORLUK RAKİPTEN DEĞİLDİ

Zor bir seçim atlattıklarını ifade eden Doğan, şöyle konuştu: “Bu zorluk rakiplerimizden kaynaklanmıyordu. Yeni hedeflere koşmalıyız. Önümüzde 2 işlem kaldı. Birincisi artık hizmet etmenin vakti geldi, diğeri de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilçe olarak en büyük desteği verme zamanı geldi. Daha söyleyecek çok şarkımız var. Durmak yok, yola devam.”

 

CİVELEK’TEN GÖNDERME

Milletvekili İlyas Şeker de, seçimlerdeki zaferde emeği geçen tüm herkese teşekkürlerini sunarak, başarıda müşahitlerin öneminin büyük olduğunu söyledi. İl başkanı Mahmut Civelek ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Sadece İzmit için uğraştılar. Paralelden destek aldılar, MHP’den yardım istediler. Seçimin son gününde bin 500 kişiyi topladılar. Ama biz gece gündüz çalıştık ve 13-0 yaptık” diye konuştu.

 

DOĞAN’A UYARI

Mecliste Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği yönünde ifadeler dinlediğini dile getiren Civelek, “Daha önce de muhtar bile olamaz diyorlardı. Bu millet onun arkasında” ifadelerini kulandı. Nevzat Doğan’a da uyarılarda bulunan Civelek, “Millet kendisini daha çok meclis üyeli ile seçti. Şimdi eskiye göre çok daha fazla hizmet lazım” dedi.

 

30 MART ÇOK ÖNEMLİYDİ

AKP’nin her seçim döneminde oylarını artırarak yoluna devam ettiğini dile getiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise, “Gezi olayları ve 17 Aralık olaylarının ardından seçimin önemi arttı. Görünür ve görünmez rakiplerimiz vardı. CHP, MHP’nin yanı sıra paralel yapıyla da mücadele ettik. İzmit’te hem CHP’yi hem de paralel yapıyı sandığa gömdük” dedi.

 

SEÇİMİ MİTİNG KAZANDIRDI

İzmit’te seçimlerin derbi havasında geçtiğini ifade eden Işık, “Bizim çok güçlü bir adayımız vardı. CHP’de en önemli kozunu sürdü. Herkes Sefa Sirmen kazanacak diyordu. Her maçın bir kırılma anı olur. Bu maçın kırılma anı da büyük Kocaeli mitingimiz oldu. Genel Başkanımız geldi, mührü vurdu. CHP’liler bile 13-0 diye konuşmaya başladı” dedi.

 

SİRMEN GÜÇLÜ BİR İSİM

Sefa Sirmen’in güçlü bir aday olduğunu ifade eden Bakan Işık, “CHP’nin oturup düşünmesi lazım. Neden istediğimiz sonucu alamıyoruz diye kafa yormaları lazım. Biz söyleyelim. Birincisi Recep Tayyip Erdoğan karşısında Kılıçdaroğlu kazanabilir mi? İkincisi ise AK Parti’nin en büyük avantajlarından biri teşkilatları. Büyük mücadele verdiniz” diye konuştu.

 

SÖZLERİMİZİN ARKASINDAYIZ

Seçim boyunca Nevzat Doğan’ın hiç durmadığını dile getiren Bakan Işık, “Nevzat Bey çok çalıştı. İnsanüstü bir gayretle, İzmit’te alnının akıyla çıktı. Vaatlerimizi unutmayacağız. Bütün taahhütlerimizin arkasındayız. Sonuçları tahmin ederken halka inandık ve güvendik” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Işık şöyle konuştu: Cumhurbaşkanı’nı ilk kez millet seçecek. Birileri Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmeye çalışıyor. Bizim yapmamız gereken, kendimize ve halkımıza yabancılaşmamak.”

13 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR