Savdes-Sen Kocaeli, iftiralara cevap verdi

Savdes-Sen Kocaeli Bölge Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu’nun yazılı açıklaması şu şekilde: Son günlerde Savdes-Sen Kocaeli Bölge Yönetimini direkt...

Savdes-Sen Kocaeli Bölge Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu’nun yazılı açıklaması şu şekilde:

Son günlerde Savdes-Sen Kocaeli Bölge Yönetimini direkt hedef göstererek yalan yanlış iftiralarla karalama çamur at izi kalsın kampanyası başlatılmış olduğunu hayretle ve üzülerek izlemekteyiz. Malum sendika tarafından gerek yönetim kadrosu gerekse diğer illerdeki sendika üyelerinin düşmanca saldırılarına karşı SAVDES-SEN olarak bizlerin bu çamur at izi kalsın ve çirkin saldırılarına karşı sessiz durmayacağımızı ve kamuoyunu gerçeklerle aydınlatacağımızı beyan ediyoruz.

 

SAVDES-SEN ailesi ve birer Devlet Memuru olarak bu güne kadar hiçbir zaman ayrıştırıcı bir dil, tutum veya davranış sergilememekle beraber aksine hep bütünsel, kapsayıcı ve birleştirici olmaya çalıştık. Ziyaret etiğimiz bütün birlik veya birimlerde, yaptığımız toplantılarda üye ayırımı yapmadık. Sendika ya da kişi adı vererek eleştirellerden hep kaçındık. Sendikal anlayışımızı hiçbir ayırım yapmadan camiadaki tüm Devlet Memurları sorunlarını çözme noktasında neler yaptığımızı ve bundan sonra birlikte neler yapabileceğimizi tartıştık. Hiçbir zaman çalışanlar arasında ayırıma gitmedik. Bu ayırımı yapanların hep karşısında olduk sonuna kadarda olacağız.

 

Son zamanlarda bu güne kadar verdiğimiz mücadele ve ürettiğimiz projelerin bazılarının netice aşmasına geldiğini kısmen öğrenen ve duyan sendika ve sözde sendikacılar bir heyecan ve telaş içinde saldırılarını ve iftira kampanyalarını sosyal medyada yoğun bir çaba içerisine girdiler. Bu kanunen de suçtur.

 

Sendikal mücadelemizde elde etmeye çalıştığımız haklarımızla ilgili gelişmeleri resmi kanal ve yolardan takip etmekten aciz ve bilgi birikiminden yoksun sözde sendikacılar, sosyal medyada paylaşılan bir iletiden yola çıkarak devlet memuru arkadaşlarımıza bir yaygara kopararak yalan yanlış bilgiler verdikten sonra sendikamızı esefle kınamaktan geri durmuyor. Kocaeli Bölge Şube Yönetimi olarak bize yönelik yapılan seviyesiz saldırı ve iftiraları yakından takip ediyoruz. SAVDES-SEN ailesi olarak yapılan bu seviyesizliğin bir paydaşı olmamak adına her iftiraya ya ve karalamaya sosyal medyada yapılan paylaşımlara cevap verme gereği duymadık. Bu yapılan saldırı ve iftiraları resmi bir şekilde tutanak halinde belgeledik ve gerektiğinde hukuki yolara başvurma hakkımızı saklı tutuyoruz. Ancak bilinmesini isteriz ki bu tür tartışma ve iftiraların hiç kimseye faydası yoktur ve bize göre kazananı da yoktur. Aynı geminin yolcuları olduğumuz gerçeğini hiç bir zaman göz ardı etmemeliyiz.

Unutmayalım ki; birimizin başarısı hepimizin başarısıdır. Ancak birlikte hareket ederek, organize olarak hak alma mücadelemizi daha etkin kılarız.

Tüm arkadaşlara saygı ile duyurulur.

13 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR