Engelliler Bursa’yı gezdi

Kocaeli Bedensel Engelliler ve Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği geçtiğimiz hafta sonu Bursa gezisi düzenledi.Kocaeli Bedensel Engelliler ve A...

BÜYÜT


Kocaeli Bedensel Engelliler ve Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği geçtiğimiz hafta sonu Bursa gezisi düzenledi.
Kocaeli Bedensel Engelliler ve Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği geçtiğimiz hafta sonu Bursa gezisi düzenledi. Geziye katılan engelliler ve aileleri oldukça memnun olduklarını ifade ederken Dernek Başkanı İsmet Arguç “Üyelerimizin sosyal ve kültürel alanda ihtiyaç duydukları çalışmalara devam edeceğiz” dedi.
İLK DEFA ENGELLİLERE UYGUN ARAÇ
Kültürel ve sosyal gezilerde organizatör görevini de üstlenen Başkan Yardımcısı Nilgün Albayrak Söylemez, daha önce Çanakkale-Gelibolu Milli Parkı’na gezi düzenlediklerini belirtti. İzmit Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan Söylemez “Daha öncelerde de gezi yaptık. Ancak ilk defa engellilere uygun bir araç tahsis edildi. Böylelikle normal otobüslerde yolculuk edemeyen arkadaşlarımız da Bursa’yı gezip görme fırsatı buldu. İzmit Belediyesi’ne ilgileri için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Engelli ve ailelerinden oluşan 27 kişilik gezi kafilesi, Osmanlı Devleti’ne Başkentlik yapmış Bursa’nın önemli tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatı buldu. Ulucami, Kapalı Çarşı, Yeşil Türbe, Tophane, Emir Sultan türbesi gibi tarihi yerleri gezen aileler, bu tür dernek faaliyetlerinin sık sık yapılmasını istediler.

25 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR