Posco Assan, Solaklar Ortaokulu’nu onardı

      15 Ağustos 2013 tarihinde resmi açılışını gerçekleştiren Türkiye’nin ilk ve tek soğuk haddeleme paslanmaz çelik şirketi olan Posco Assan TST, Gö...

 

 

 

15 Ağustos 2013 tarihinde resmi açılışını gerçekleştiren Türkiye’nin ilk ve tek soğuk haddeleme paslanmaz çelik şirketi olan Posco Assan TST, Gönüllülük Günü etkinliklerine bu yıl da devam etti. Geçtiğimiz yıllarda Alikahyalı çocuklar ve ev hanımlarına yönelik tarihi geziler ve panayır organize eden şirket, bu yılki etkinliğini Solaklar Ortaokulu’nda gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında okulun iç – dış cephe boyasını yenileyen şirket, bina içi ve dışı tadilatları, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarının yanı sıra Atatürk Büstü’nü de yeniledi.

ONARIMI YAPILDI

Etkinliğin son günü yapılan çalışmalara katılan Posco Assan TST çalışanları dış cephe boyasını tamamlarken, sınıflarda yer alan dolapları da tamir etti. Çalışanlar ayrıca okul bahçesine ağaç ve çiçek dikimi gerçekleştirdi. Onarımın tamamlanmasının ardından, öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla okul bahçesinde bir şenlik havasında yemek yenildi.

GÖNÜLLÜLÜK GÜNÜ

Etkinlik sonunda gerçekleştirilen törende konuşan Posco Assan TST CEO’su Dr. Jong Won Kwon, şirket olarak her yıl Gönüllülük Günü düzenlediklerini bu yıl ise Solaklar Ortaokulu’nda etkinlik düzenlemekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Dr. Kwon; “Posco Assan TST olarak her yıl Gönüllülük Günü düzenliyoruz. Bu yılki etkinliğimizi eğitim alanında gerçekleştirmek istedik. Türkiye ve Kore tarihsel bağları olan dost ve kardeş iki ülke. Bizler de Posco Assan TST olarak bu dostluğa katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde bu katkılarımız artarak devam edecektir” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Etkinlikte konuşan Solaklar Ortaokulu Müdür Vekili Köksal Karakuş Posco Assan TST’ye katkılarından dolayı teşekkür ederken; “Bu projenin örnek alınması gereken bir proje olduğunu düşünüyorum. Buradaki en önemli kazanım, çocuklarımızın kullandığı mekânların kaliteli hâle getirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda büyük bir özveriyle bizim yanımızda olup desteklerini esirgemeyen Posco Assan TST’ye, organizasyona katkıda bulunan, emeği geçen, tüm yönetici personel, gönüllü ve katılımcılara göstermiş oldukları özverili çalışmalarından ötürü teşekkürü bir borç bilirim. Şahsım, tüm Milli Eğitim camiası ve Türk  Halkı adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım” dedi.

 

BELGE VERİLDİ

 

Tören sonrası Solaklar Ortaokulu Müdür Vekili Köksal Karakuş tarafından Posco Assan TST CEO’su Jong Won Kwon’a teşekkür belgesi takdim edildi. Etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler ise Posco Assan TST çalışanlarına hem Türkçe hem de Korece teşekkür ettiler.

17 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR