İMO'dan geleneksel iftar

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şubesi tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen geleneksel iftar programı önceki akşam çok sayıda davetlin...

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şubesi tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen geleneksel iftar programı önceki akşam çok sayıda davetlinin katılımıyla Beyt’ül Kebap'ta gerçekleşti. İMO Kocaeli Şubesi’nin ev sahipliği yaptığı iftar programına protokol de ilgi gösterdi.

GENİŞ KATILIM VARDI

Yemeğe; İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları İbrahim Bulut ve Güray Oruç, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Fevzi Utaş, oda üyeleri başta olmak üzere çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

 

ice11-146.jpg

 

110 BİN ÜYE

Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu’nun yaptığı duayla başlayan programın açılış konuşmasını oda Başkanı Tolga Ok yaptı. Geleceğe güvenle yürüme kararlılığında olan bir ülke, bu yürüyüşünde hiç şühe yok ki inşaat sekterü ile büyüyecektir diyerek sözlerine başlayan Ok, “ 1954 yılında kurulan İnşaat Mühendisleri Odamız, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olup Türkiye genelinde 26 şubesi ve 122 temsilciliği ile 110 binin üzerinde üyesine hizmet vermektedir. Köklü geçmişi olan bu yapının önemli şubelerinden biri olan Kocaeli şubemiz ise 2 Bin 500'e yaklaşan üyesi ile ilimizin etkin ve üretken meslek örgütlerinin başında yer almaktadır. İnşaat Mühendisleri olarak bizler inşaat sektörüne yol veren, ülke ekonomisini kalkındıran insanların can ve mal güvenliği için çalışan sektörün emekçileri değişmez temsilcileriyiz” dedi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ İLE BÜYÜYECEĞİZ

Ok, "Bugün ülkemiz ve yaşadığımız ilimiz hızla gelişmekte ve buna bağlı olarak da ihtiyaçları artırmaktadır. Diğer ülkelerde olduğu gibi  ülkemizde de gelişimin ana temelini inşaat sektörü ile büyüyecektir. Kalkınma, ileti ülkeler seviyesi, inanın refah ve mutluluğu, inşaat ve insanımız adına yapılan tüm projelerin hepsinde emeğimizin olması da bizleri ayrıca mutlu ediyor. İnşaat Mühendisleri Kocaeli şubesi olarak her zaman ve her yerde önceliğimiz inşaat mühendisleri oldu. Ülkemizi mesleki anlamda daha donanımlı hale nasıl getirebiliriz ne tür desteklerimiz olabilir noktasında sürekli çalışmalar yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Geleneksel olarak devam eden iftar programımız da ilklerimiz arasında yer alıyor.Gururluyuz ve bir o kadar da mutluyuz. İnanıyorum ki bizden sonraki arkadaşlarda bu geleneği devam ettirirler" ifadelerini kullandı

TERÖRÜ KINIYORUZ

Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve camiamıza hayırlı olmasını dileyerek sözlerine devam eden Ok,”Birlik, beraberlik ve kenetlenmeye ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde son yapılan terör olaylarını da şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tüm yaralılara acil şifalar diliyoruz. " diyerek sözlerini tamamladı.

AMACIMIZ İNSAN SAĞLIĞI

Ok’un ardından konuşma yapan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, “Bugünkü iftara ev sahipliği yapan, Şubat ayında tekrar göreve seçilen Başkan Tolga Ok ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum.  İnşaat sektörü insanlığın varoluşuyla başlayan ve  tedbir alınmadığında can yakan zor bir sektör. İnşaat sektörünün sağlıklı ilerlemesi için belediyemize de büyük görevler düşüyor. Bazen yaptığımız denetlemelere tepki gösterenler bile olabiliyor. Bizim amacımız insan ve insan sağlığı.Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin” şeklinde konuştu.

 

01 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR