Hayvan sevgisi çocuklara aşılandı

Özellikle küçük yaştaki ilkokul öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak isteyen belediye ekipleri, bu kapsamdaki bilgilendirme çalışmalarına start ver...

BÜYÜT

Özellikle küçük yaştaki ilkokul öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak isteyen belediye ekipleri, bu kapsamdaki bilgilendirme çalışmalarına start verdi. Bu kapsamda ilk olarak ilkokul dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik başlatılan çalışma ile eğitim çalışmaları başlatıldı.

 

HAYVAN SEVGİSİ ANLATILDI

Verilen eğitimlerde, hayvanlara yaklaşım, hayvan besleme, hayvan davranışları ve sağlığı, sokak hayvanlarında kısırlaştırma, aşılama ve kulak küpesi takılma işlemlerinin nasıl yapıldığı, yaralı hayvanların hangi şartlarda alınıp tedavi edildikleri gibi bilgiler küçüklerle paylaşıldı.

 

TEDAVİLERİ YAPILIYOR

Ayrıca hayvanların beden dili, mutluluk ve öfkeleri hakkında da önemli detaylar öğrencilere aktarıldı. Bu arada belediyeden yapılan açıklamaya göre, sorunlu olan sokak hayvanlarının bakımı, tedavisi ve rehabilitesi için 500 00 50 numaralı çağrı merkezinden bilgi alınması istendi.

13 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR