Ağaç-İş Sendikası Genel Merkezi: Tek istedikleri kaos çıkarmak

Buna karşılık, Kocaeli Şube yöneticilerini aşarak işveren ile bizzat görüşen ve sözleşmeye imza atan sendikanın genel merkez yöneticileri de kendiler...

Buna karşılık, Kocaeli Şube yöneticilerini aşarak işveren ile bizzat görüşen ve sözleşmeye imza atan sendikanın genel merkez yöneticileri de kendilerini yapılan sözleşmenin şartları ile ilgili savunuyor. Konu hakkında son olarak Ağaç-İş Genel Merkezi tarafından bir açıklama yayınlandı. Açıklamada sendikanın tavizsiz bir duruş sergilediğinin altı çizildi.

 

ÇÖZÜMSÜZLÜK İSTİYORLAR

Her fırsatta işçiye şunu alacağız vermezlerse de greve gideriz mantığı ile işi çözümsüzlüğe itmeye çalışanların üzüm yemekten ziyade bağcıyı dövmek niyetinde olanların bulunduğunu dile getiren genel merkez yönetimi, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

GERÇEKLER ANLATILMIYOR

“Biz delegemizin büyük desteği ile seçildik. 210 delegenin 80’i ile her yere aday olup hiçbir yere gelemeyen bir şubenin bu teşkilatta söyleyeceği sözü yoktur. Yıldız MDF’yi enkaz haline getiren zihniyet şimdi de Yıldız Entegre’de aynı enkaz yığınını meydana getirmek için çalışıyor. Buradaki amaç sözleşme ya da az ücret alıyoruz feryadı değildir. Verilen ücretleri sektör bazında değerlendirmek lazım. Kamuoyuna Yıldız Entegre’de yapılan sözleşmenin 1 yıllığına yüzde 19,2 olduğunu değil, 2,5 yıllığına yüzde 4 zam yaptılar demekle kaos oluşturmak istiyorlar. Müzakereye girme cesareti gösteremeyenler sokaklarda slogan atma cesaretini kendilerinde buluyorlar.”

 

ÖRNEK OLACAĞIZ

Eleştirileri sahiplerinin amaçlarının işi çözümsüzlüğe itmek olduğunun belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Bizim ana hedefimiz Yıldız Entegre çalışanlarının yasadan doğan haklarını koruyan ve bunun yanında bir şeyler yapmak için bu işletmenin sözleşmeye tabi olmasını sağlamak olduğunu ifade etmiştik. Bu sektörde sözleşmelerle alınanların yarısını dahi veren işveren bulamazsınız. Türkiye’de en çok kayıt dışı işçinin çalıştığı bir sektördeyiz. Sendika olarak yıllarca Yıldız Entegre’de çalışan üye işçilerimize katlamalı haklar kazandırmaya çalışacağız. Amacımız Yıldız Entegre ile örnek olmaktır.”

13 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR