Ergün: İmamın Ordusu’nu okudum

Sanayi Bakanı Nihat Ergün, gazeteci Ahmet Şık'ın internette yayımlanan ''İmamın Ordusu'' adlı kitap taslağını okuduğunu belirterek, “İnternetten indir...

BÜYÜT

Sanayi Bakanı Nihat Ergün, gazeteci Ahmet Şık'ın internette yayımlanan ''İmamın Ordusu'' adlı kitap taslağını okuduğunu belirterek, “İnternetten indirirken tedirginlik duymadım” dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sivaslı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'ın internette yayımlanan ''İmamın Ordusu'' adlı kitap taslağını okuyup okumadığını sorması üzerine Ergün, ''Okudum, dün gece böyle bir hızlı okumayla gözden geçirdim'' dedi.

KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ergün, ''Kitabı nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu şöyle yanıtladı:
''Türkiye'de o tarzdan kitaplar var. Kitap, zaten başka kitaplardan birçok alıntılarla dolu. Sorunun, kitabın kendisinden kaynaklandığını zannetmiyorum. Kitabın öncesindeki bağlantılarla ilgili sorun olduğu anlaşılıyor. Dolayısıyla kitap üzerinden tartışma yapmak bizi bir sonuca götürmez. Kitabın konsepti kabul edilmeyebilir, insanlar bunu beğenmeyebilirler. Kitabın mı öncesindeki bağlantıların mı yargılandığının bilinmediğini, bu konular kamuoyunda aydınlandıkça sonucun daha da netleşeceğini belirten Ergün, ''Bunları da iddianamede göreceğiz. '' diye konuştu.
‘TEDİRGİNLİK DUYMUYORUM’
Bakan Nihat Ergün, ''İstanbul 12. Ceza Mahkemesi'nin kitabın nüshalarını bulunduranların teslim etmemesi halinde örgüt suçu işlemiş olacağına ilişkin kararı var. Kitabı internetten indirirken herhangi bir tedirginlik duydunuz mu?'' sorusunu ''Hayır. Niye tedirginlik duyayım'' diye yanıtladı.

02 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR